Категорія
Новини
Дата

Три індустріальні парки отримали 269,3 млн грн у межах програми «Зроблено в Україні»

1 хв читання

Три індустріальні парки отримали 269,3 млн грн державної підтримки на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури. Кошти перераховані на ескроу-рахунки, відкриті заявниками в державних банках-партнерах Мінекономіки, повідомила 1 листопада пресслужба міністерства.

Деталі

Держфінансування отримали:

  1. ТОВ «Коростенський індустріальний парк» – 83,6 млн грн для будівництва під’їзної дороги до індустріального парку «Коростень» (Житомирська область);
  2. ТОВ «Юпаркс» – 115,9 млн грн на будівництво внутрішніх проїздів Вінницького індустріального парку;
  3. ТОВ «Компресорна техніка» - 69,8 млн грн для виконання робіт з примикання та реконструкції залізничної під’їзної колії для парку «Ковель Порто» (Волинська область).
  • Фінансування може бути використане лише для виконання робіт, запланованих проєктною документацією, зазначається в повідомленні.
  • Кожен етап будівництва буде оплачений у співфінансуванні: першу половину за виконані роботи сплачує заявник, а другу – зі спеціального ескроу-рахунку.
  • «Цьогоріч на підтримку індустріальних парків ми заклали 1 млрд грн, з яких вже підписали накази на виділення понад 885,1 млн грн для 11 індустріальних парків, а перші три парки вже навіть отримали 269,3 млн грн на рахунки», – зазначила перша віцепремʼєрка – міністерка економіки Юлія Свириденко. 

Контекст

В Україні зареєстровано вже 93 індустріальні парки. Включення індустріального парку до реєстру дає право на державне стимулювання, на яке в бюджеті на 2024 рік закладено 1 млрд грн. Зокрема, йдеться про компенсацію витрат на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та витрат на підключення до електричних мереж, податкові й митні пільги тощо.

Фінансування інфраструктурних проєктів є частиною широкої державної програми для розвитку індустріальних парків в Україні. Програма передбачає надання до 150 млн грн на будівництво та модернізацію інфраструктури, включно з інженерно-транспортними мережами та облаштуванням території. 

Кошти надаються на безповоротній основі, покриваючи до 50% вартості проєктів, а для деокупованих територій – до 80%.

Програма включає компенсацію до 50% вартості підключення до електромереж. Це значно полегшує розвиток інфраструктури та підвищує конкурентоспроможність індустріальних парків на міжнародній арені.

Укрексімбанк, Ощадбанк та Укргазбанк є партнерами Мінекономіки у впровадженні програми підтримки індустріальних парків.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні