Засновники Індустріальних парків отримають безповоротні кошти на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури або компенсацію витрат на підключення до електромереж. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 4 червня.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Уряд затвердив механізм стимулювання створення індустріальних парків, зазначив Шмигаль.
- За його словами, це сума до 150 млн грн, що покриватиме до половини витрат, а для деокупованих територій – до 80% витрат.
- «Наразі в Україні вже зареєстровано 81 індустріальний парк. Очікуємо, що процес прискориться, і ці майданчики залучатимуть значні обсяги внутрішніх та зовнішніх інвестицій», – сказав премʼєр.
Контекст
Серед приватних компаній, які розвивають індустріальні парки в Україні, – UFuture Василя Хмельницького, Dragon Capital Томаша Фіали, група «Епіцентр К» Олександра та Галини Герег, Uparks Бориса Шестопалова та інші.
Торік група «Епіцентр К» стала ініціатором створення парку «Вуглецево-нейтральний Еко Агро Хаб «Поділля-Городок» у Хмельницькій області.
Також минулого року співзасновник HD-group і GFS Group Борис Шестопалов ініціював будівництво індустріального парку Volia Agri-Food Park у Вінниці.
Інвестиційна компанія Dragon Capital ввела в експлуатацію першу чергу індустріального парку М10 Lviv Industrial Park.
2 лютого уряд зареєстрував індустріальний парк «Універсал Індастрі».
Наприкінці березня до реєстру внесли індустріальні парки «Дністер» у Вінницькій та «Галіція» в Івано-Франківській області.
У травні уряд включив індустріальні парки «Тячів» та «Сміла» до Реєстру індустріальних парків.
У держбюджеті на 2024 рік на виконання програми розвитку індустріальних парків закладено 1 млрд грн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.