Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж низку активів МР Банку (Міжнародного резервного банку, який до цього працював під брендом «Сбербанк»). Зокрема, на аукціоні продадуть торговельно-розважальний центр «Магелан» у Києві, йдеться в повідомленні Фонду.
Ключові факти
- Аукціон призначений на 12 жовтня.
- «Торги пройдуть за англійською моделлю аукціону, відкрито і прозоро. Участь в аукціонах можуть взяти юридичні та фізичні особи, окрім Російської Федерації або осіб, повʼязаних із державою-агресором, позичальників та поручителів за кредитним договорами», – зазначають у Фонді.
- Загальна вартість лота – 3,16 млрд грн
- До нього входить будівля ТРЦ «Магелан» площею 28 539,5 кв. м на проспекті Академіка Глушкова, 13б біля станції метро «Теремки», а також майновий комплекс площею 13 041,3 кв. м у селі Крупець у Хмельницькій області.
- До лоту також увійшли право вимоги за двома кредитними договорами й дебіторська заборгованість.
- Активи перебувають на балансі МР Банку і на продаж виставляються уперше.
- Кошти, отримані від продажу активів, Фонд спрямує на розрахунки з кредиторами МР Банк.
Контекст
Уже в перший день повномасштабного вторгнення Росії Національний банк України відкликав ліцензії двох українських «дочок» найбільших держбанків РФ – Сбербанку Росії та ВЕБ.РФ – Міжнародного резервного банку (МР Банк) і Промінвестбанку (ПІБ).
З 2017 року за рішенням РНБО обидві українські установи перебували під санкціями. Їм заборонялося в будь-якій формі виводити капітал на користь російських материнських структур, тож банки поступово скорочували діяльність. На момент рішення НБУ про виведення з ринку МР Банк займав 14-те місце у банківській системі за обсягом активів, ПІБ – 30-те. На їхніх балансах залишались активи на загальну суму близько 30 млрд грн (понад $1 млрд за курсом на 24 лютого).
Ключовим рішенням було прийняття Верховною Радою закону про примусову конфіскацію власності громадян РФ в рахунок майбутніх репарацій. Уряд вніс на розгляд РНБО пропозицію вилучити, зокрема, й активи колишнього Сбербанку та ПІБ.
У травні Рада нацбезпеки та оборони прийняла рішення про конфіскацію активів Промінвестбанку та колишнього Сбербанку Росії через їхню належність російським державним структурам.
Тільки в серпні уряд почав розглядати питання щодо розділення цих активів між різними державними структурами, повідомив Forbes перший заступник міністра економіки Денис Кудін. Перша версія закону, прийнята у квітні, передбачала, що активи можуть передаватися тільки на окреме держпідприємство. За визначенням уряду, це Національний фонд інвестицій України. Він був заснований минулого року, але ще й досі не розпочав операційну діяльність.
Щоб реалізувати такий підхід, необхідно було внести зміни до закону про вилучення майна росіян, каже Кудін. Закон із відповідними змінами (№7451) був прийнятий Радою наприкінці липня та підписаний президентом 18 серпня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.