Статки Марка Цукерберга підскочили на $12,5 млрд у четвер, 2 лютого, що стало найбільшим одноденним приростом його статку, після того як він пообіцяв, що 2023 рік стане «роком ефективності» для його компанії Meta Platforms Inc., пише Bloomberg.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- 38-річний генеральний директор відновлюється після свого найгіршого року в історії, коли його статки впали з піку в $142 млрд у вересні 2021 року. У 2022 році він мав кілька щоденних зльотів і падінь: він втратив $31 млрд за один день у лютому минулого року, потім заробив $11 млрд у квітні, але втратив $11 млрд у жовтні після чергового фінзвіту про прибутки і збитки.
- Наразі статки Цукерберга становлять $69,8 млрд, що робить його 13-тою найбагатшою людиною в світі згідно з індексом мільярдерів Bloomberg. Серед інших мільярдерів він випередив індійського Гаутама Адані.
- У розмові з інвесторами в середу Цукерберг сказав, що листопадове скорочення робочих місць на 11 000 осіб, або 13% штату, було лише початком його планів з оптимізації. Цього тижня компанія також здобула перемогу в суді, розгромивши зусилля Федеральної торгової комісії із блокування викупу фірмою стартапу віртуальної реальності.
- «Ми працюємо над спрощенням нашої організаційної структури та усуненням деяких рівнів середнього менеджменту, щоб швидше приймати рішення, а також над розгортанням інструментів штучного інтелекту, щоб допомогти нашим інженерам працювати продуктивніше», – заявив Цукерберг.
- Цукерберг сказав, що компанія використовує ШІ для покращення рекомендацій контенту, що може зробити платформу більш привабливою для користувачів та рекламодавців.
- Meta додала 23,3% у четвер, приєднавшись до низки інших компаній, повʼязаних із технологіями, акції яких різко зросли.
Контекст
Акції Meta Platforms напередодні зросли більш ніж на 20% завдяки доходу за четвертий квартал, який перевершив очікування. У четвертому кварталі чистий прибуток компанії становив $4,65 млрд, або $1,76 у розрахунку на акцію, проти $10,29 млрд, або $3,67 на акцію, роком раніше. Дохід знизився на 4,5% і становив $32,17 млрд. Аналітики, опитані FactSet, у середньому оцінювали прибуток компанії на рівні $2,26 на акцію при доході $31,55 млрд.
У першому кварталі 2023 року Meta планує отримати виручку в діапазоні $26–28,5 млрд, середні очікування експертів становлять $27,2 млрд.
Meta відновлюється після найгіршого року для своїх акцій в історії. Компанія зіткнулася зі зменшенням попиту з боку рекламодавців через слабкість глобальної економіки, а також зміну правил конфіденційності на iPhone від Apple Inc., через що Meta стало важче пропонувати цільову рекламу.
Компанія також звільнила 11 000 працівників, або 13% робочої сили, у листопаді під час першого в історії масштабного скорочення.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.