Категорія
Новини
Дата

Акції Meta стрімко зросли після публікації звіту. Цукерберг оголосив «рік ефективності»

Акції Meta Platforms напередодні зросли більш ніж на 20% завдяки доходу за четвертий квартал, який перевершив очікування, пише Bloomberg. Голова компанії Марк Цукерберг у середу звернувся до інвесторів: гігант соцмедіа стане компактнішим, ефективнішим і рішучішим із значною допомогою штучного інтелекту

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У четвертому кварталі чистий прибуток компанії становив $4,65 млрд, або $1,76 у розрахунку на акцію, проти $10,29 млрд, або $3,67 на акцію, роком раніше. Дохід знизився на 4,5% і склав $32,17 млрд. Аналітики, опитані FactSet, у середньому оцінювали прибуток компанії на рівні $2,26 на акцію при доході $31,55 млрд.
  • У першому кварталі 2023 року Meta планує отримати виручку в діапазоні $26-28,5 млрд, середні очікування експертів становлять $27,2 млрд.
  • У Meta очікують, що 2023 року операційні витрати становитимуть $89-95 млрд (раніше очікувалося $94-100 млрд). Прогноз капітальних затрат знижений до $30-33 млрд із $34-37 млрд.
  • За даними компанії, кількість щоденно активних користувачів (DAU) соцмережі Facebook перевищила 2 млрд осіб.
  • Керівництво Meta також схвалило нову програму викупу акцій на суму $40 млрд. У 2022 році компанія викупила власні акції на $28 млрд.
  • Цукерберг, який провів минулий рік під знаком «метавсесвіту», у середу більше зосередився на нагальних проблемах. Зокрема, 2023 рік він назвав «роком ефективності».
  • «Ми працюємо над згладжуванням організаційної структури та видаленням деяких рівнів керівництва середньої ланки, щоб швидше приймати рішення, а також розгортаємо інструменти штучного інтелекту, щоб дати змогу нашим інженерам стати більш продуктивними», – сказав Цукерберг під час телефонної розмови з інвесторами. Цукерберг сказав, що компанія використовує штучний інтелект, аби покращити те, як вона рекомендує контент – це стратегія, щоб зробити платформу більш привабливою як для користувачів, так і для рекламодавців. 

Контекст

Meta відновлюється після найгіршого року для своїх акцій в історії. Компанія зіткнулася зі зменшенням попиту з боку рекламодавців через слабкість глобальної економіки, а також зміну правил конфіденційності на iPhone від Apple Inc., через що Meta стало важче пропонувати цільову рекламу. 

Компанія також звільнила 11 000 працівників, або 13% робочої сили, у листопаді під час першого в історії масштабного скорочення.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні