Туреччина готова взяти на себе відбудову інфраструктури в Харкові та Харківській області. Про це сказав президент Володимир Зеленський за результатами переговорів у Львові з президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- У межах зустрічі був підписаний меморандум між Міністерством інфраструктури України та Міністерством торгівлі Туреччини про відновлення української інфраструктури.
- Зеленський подякував Туреччині за готовність узяти під патронат Харків і Харківську область. «Я вдячний за ці переговори, за підтримку», – сказав Зеленський.
- Зі свого боку Ердоган наголосив, що його країна сприятиме реалізації проєктів із відбудови зруйнованих об’єктів.
- Як повідомили напередодні в Офісі президента, лідери держав під час зустрічі у Львові обговорили викрадення Росією українського зерна, ситуацію навколо Запорізької АЕС та оборонну співпрацю.
- Зеленський також заявив, що переговори з Росією можливі лише в тому випадку, якщо російські війська покинуть територію України.
- За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, під час зустрічі українську сторону не змушували до поступок, аби завершити конфлікт.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
16 серпня стало відомо, що генсек ООН Антоніу Гутерреш цього тижня прибуде до Львова й Одеси, зустрінеться з президентами України й Туреччини.
Раніше деякі ЗМІ писали, що Ердоган везе Зеленському «пропозицію закінчити війну дипломатичним шляхом». Очікувалося, що на переговорах у Львові Ердоган може ініціювати припинення вогню в Україні. Він нібито мав запропонувати посередництво під час обміну полоненими, повідомляв турецький телеканал A Haber із посиланням на джерела. За його інформацією, Ердоган також планував запропонувати Путіну та Зеленському зустріч у Туреччині для переговорів.
За даними телеканалу CNN Turk, Путін і Зеленський можуть провести зустріч для визначення «дорожньої карти» з питання війни в Україні. У Москві нібито готові обговорити й визначити цю «дорожню карту».

Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.