У Києві спостерігається тимчасове погіршення якості повітря, повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА. Ймовірною причиною смогу називають пожежі в Київської області. У Міндовкілля причиною погіршення вважають горіння торфʼяників, інших екосистем та осінні перепади температур.
Пожежі у природних екосистемах завдають значних збитків як для держави, так і для навколишнього середовища.
Ключові факти
- У місті фіксується підвищення концентрації зважених часток (пилу). За інформацією оперативного чергового ГУ ДСНС Київської області, пожежі фіксувалися у Вишгородському районі.
- До поліпшення ситуації зі станом повітря киянам рекомендують: закрити вікна, обмежити перебування на вулиці, пити багато води, якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум, за можливості, обмежити використання власного авто, віддавши перевагу громадському транспорту.
- На Правому березі Києва індекс якості повітря становить від 89 до 100, що свідчить про високий рівень забрудненості.
- На Лівому березі зафіксовано індекс від 74 (середній рівень забрудненості) до 100 (високий).
- Загальний індекс якості повітря (CAQI, Common Air Quality Index) формується автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів: ТЧ2.5 і ТЧ10 (частки пилу), SO2 (діоксид сірки), NO2 (діоксид азоту), О3 (приземний озон), CO (оксид вуглецю). Чим нижчий показник CAQI, тим краща якість повітря.
- Станом на 11:00 за рейтингом найбільш забруднених міст IQair, Київ перебував на другому місті за рівнем забрудненості повітря із показником 181. На першій сходинці рейтингу Каїр (Єгипет), третій — Кіншаса (Конго).
- Начальник управління охорони навколишнього середовища та адаптації до зміни клімату КМДА Володимир Дундар заявив, що причиною забруднення повітря в Києві та області є пожежі, основний масив яких припадає на Вишгородський район, пише «Інтерфакс-Україна».
- «Основний масив пожеж припадає на Вишгородський район. Там горить ліс на території 172 га», – сказав він в ефірі телемарафону, додавши, що вже локалізовано більшу частину осередку пожежі, залишилось близько 2 га.
- Водночас за словами генерального директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця, причиною погіршення стану повітря може бути горіння торфовищ на території Деснянської територіальної громади. Про це свідчать напрямок вітру та зафіксовані супутником термоточки, пояснив він.
- Він налогосив, що причиною смогу не є лісові пожежі на територіях ДП «Ліси України», на Київщині всі пожежі ліквідовані.
- «Єдине займання лісу сталося сьогодні вранці на території Бориспільської філії ДП «Ліси України». Пожежу спричинила чергова повітряна атака на Київ. Наші лісівники майже миттєво локалізували займання на площі 0,1 га та вже його загасили», – написав він.
- За даними Міндовкілля, станом на 10:00 у повітрі Києва та його околицях фіксувалося значне перевищення дрібнодисперсних частинок (пил, сажа, дим). Причина – горіння торфʼяників, основним викидом яких є тонкодисперсні частки (PM2.5 та PM10), які є компонентами диму. Також серед причин – горіння інших екосистем та осінні перепади температур.
Контекст
За даними ДСНС Київщини, основними причинами пожеж в екосистемає є недбале поводження з вогнем: недопалки, сірники, розведення багать та необережне користування ними, роботи у лісових зонах (зокрема, утилізація сміття та будівництво), а також випалювання трави на лісових галявинах.
За добу 19 вересня рятувальники Київщини ліквідували загоряння трав’яного настилу на площі близько 4,235 га.
На початку вересня в області були зафіксовані лісові пожежі, а також пожежі торфовищ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.