Категорія
Новини
Дата

У Міноборони планують подальше збільшення кількості українських постачальників, укладено понад 400 контрактів

Загальна кількість договорів Міністерства оборони із вітчизняним бізнесом наразі становить 428, у 2023 році відомство хоче збільшити можливість національного виробника для забезпечення потреб ЗСУ. Про це під час онлайн-конференції Forbes «Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни» заявив заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • «Ніколи міністерство оборони не виконувало таких обсягів замовлень для Збройних сил. На початок війни у нас стояло завдання забезпечити річну потребу. В четвертому місяці ця потреба зросла на 100%, вона втричі збільшилась уже в квітні, а в червні зросла ще на чверть», – сказав він.
  • Частина підприємств в Україні були захоплені та зруйновані. Тож МО було змушена закуповувати у інших країн-партнерів. «В таких умовах і в той час вітчизняний бізнес не міг забезпечити потреби ЗСУ», – каже заступник міністра оборони.
  • У 2022 році міністерство розширило спектр постачальників завдяки знищення монополій певних компаній.
  • Загальна кількість договорів із вітчизняним бізнесом наразі становить 428, серед них 35 договорів за продовольчим напрямком, 326 — за напрямком речевого забезпечення і 67 — постачання паливно-мастильних матеріалів.
  • Для порівняння Шаповалов наводить інформацію про те, що минулого року, постачальником послуг харчування була одна компанія, зараз їх більше пʼяти через безпековий фактор. 
  • «Загальна сума укладених договорів з українськими постачальниками складає більше – 46 млрд грн. За продовольчим напрямком — майже 17,5 млрд грн, 22,6 млрд грн — речове забезпечення, за паливо-мастильними – трохи більше 6 млрд грн», – повідомив він.
  • За словами Шаповалова, перед відомством стоїть завдання максимально розширити можливість національного виробника для забезпечення потреб ЗСУ.
  • Міністр оборони Олексій Резніков наголосив, що МО хоче 100% бюджету направляти саме на українське виробництво.

Контекст

Раніше стало відомо, що низка країн-членів НАТО зобовʼязалися поставити Україні зимову форму для військових. Загалом йшлося про те, що вони готові забезпечити близько 50% від запиту України.

Бельгія наприкінці серпня виділила €8 млн на допомогу ЗСУ. Зокрема, ці гроші спрямують на закупівлю зимового одягу для військових.

Президент Володимир Зеленський 1 вересня зустрівся з головою МЗС Королівства Данія Еппе Кофодом. За підсумками зустрічі міністр заявив, що Данія передасть для ЗСУ зимову форму і одяг.

Міністерство оборони уклало близько мільйона контрактів на закупівлю зимового одягу для військових, повністю ЗСУ будуть забезпечені до початку листопада. Про це під час онлайн-конференції Forbes «Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни» заявив міністр оборони Олексій Резніков.

За словами Резнікова, Міноборони уклало контрактів на поставку теплого одягу відповідно до потреби у запитах Генштабу. Зараз на складах є теплого одягу більше за потребу військових, які зназодяться на першій чи нульовій лінії фронту, уточнив Резніков. «Ніхто не залишиться в окопах без термобілизни, флісу чи шапок».

Міністр уточнив, що повністю Збройні сили, включно з підрозділами, що перебувають у тилу у місцях постійної дислокації, будуть забезпечені зимовим одягом протягом жовтня. Також він зазначив, що МО передбачило також певну кількість запасів. Він нагадав, що наразі у складі ЗСУ перебуває близько 700 000 осіб. Разом з іншими силовими структурами йдеться про мільйон людей.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні