Категорія
Новини
Дата

У перший тиждень 2023 року російський ринок залишили 11 іноземних компаній – KSE Institute

1 хв читання

Станом на 8 січня 158 іноземних компаній повністю завершили вихід з ринку РФ, ще 1161 компанія наразі виходить. За останній тиждень до категорії «вийшли» додалося 11 компаній, йдеться у моніторингу KSE Institute.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Головними ньюсмейкерами грудня стали автомобільні корпорації. Nissan продав свій завод в РФ, а асоційовані з Volkswagen компанії MAN Truck&Bus SE та Scania AB продали на користь місцевих партнерів ТОВ «МАН Трак энд Бас РУС» та ТОВ «Скания – Русь». До продажу MAN і Scania займали 12% ринку комерційних автомобілів в РФ.
  • У грудні угоду з продажу частини активів закрила шведська група Volvo, продавши ТОВ «Вольво финанс восток», ТОВ «Вольво компоненти» та інші, а компанія Ferronordic, яка належить Volvo, продала ТОВ «Ферронордик машини», яке займається промисловими і спецмашинами. 
  • Частково завершила вихід з РФ і японська Mazda Motor, яка закрила угоду з продажу російському партнеру своєї частки у спільному підприємстві «Мазда Соллерс Мануфекчурінг Рус» у Владивостоці.
  • Також у грудні завершили продаж російських активів представники західного бізнесу в інших галузях. Зокрема, американський виробник будівельних матеріалів Owens Corning продав свої активи структурі ДК «Росатом» Umatex, а найбільший незалежний нафтотрейдер Vitol Group продав частку у ТОВ «Схід Ойл», яке реалізує один із найбільших проєктів «Роснефти» на півночі Красноярського краю. Крім того, ізраїльський військовий виробник Plasan продав російську «дочку» ТОВ «Оріон Композит», яка займалася технічною підтримкою.
У перший тиждень 2023 року російський ринок залишили 11 іноземних компаній – KSE Institute /Фото 1

Контекст

За даними KSE Institute, іноземний бізнес, який повністю покинув російський ринок, забезпечував робочими місцями 297 000 осіб, мав $41 млрд річного доходу, $33,9 млрд капіталу та $36 млрд активів. При цьому компанії, які призупинили діяльність в РФ, мали 335 300 робочого персоналу, річний дохід у розмірі $55,3 млрд, $28,9 млрд капіталу та $33,3 млрд активів.

Ще 491 іноземна компанія скоротила поточні операції або призупинили нові інвестиції в Росію. Водночас 1202 компанії продовжують працювати на ринку агресора без будь-яких самообмежень.

За підрахунками експертів у 158 компаніях, які повністю вийшли з РФ, працювало 21,3% персоналу, зайнятого в іноземних компаніях. За останній довоєнний рік вони згенерували $41 млрд доходу (13,9% від усього доходу іноземних компаній) та сплатили $3,2 млрд податків (13,2% від усіх податків, сплачених у РФ іноземними компаніями).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні