Категорія
Новини
Дата

У Польщі не виявили вини третіх осіб у витоку з нафтопроводу «Дружба»

Оператор польської ділянки нафтопроводу «Дружба» компанія Pern не виявила ознак причетності третіх осіб до витоку з нафтопроводу, йдеться в повідомленні компанії. 

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • Технічні служби Pern видалили більшу частину забруднень у районі пошкодження нафтопроводу і знайшли місце витоку. 
  • «З первинних висновків та характеру деформації трубопроводу випливає, що наразі ознак втручання третіх осіб немає», – заявила компанія.
  • Pern не уточнює, що могло спричинити витік із нафтопроводу.

Контекст

Пізно ввечері у вівторок Pern виявила витік на нафтопроводі «Дружба». Розгерметизація сталася неподалік польського міста Плоцьк. Польська влада вважає, що витік у нафтопроводі, яким російська нафта надходить до Європи, швидше за все, випадковість.

Через нафтове ембарго ЄС проти Росії єдиний маршрут для поставок російської нафти в ЄС, який залишиться з початку 2023 року, – це південна гілка трубопроводу «Дружба», що проходить через Україну. Транзит російської нафти приносить Україні майже $150 млн на рік, а Росія заробляє на цих поставках близько $6 млрд. 

Потужність «Дружби» – 66,5 млн т нафти на рік. Пропускна здатність нафтопроводу через Україну – 16,7 млн т нафти на рік; північної гілки – 49,8 млн т. У 2021 році поставки російської нафти через «Дружбу» становили 35,9 млн т, за даними російської «Транснєфті». Україна 2021 року протранзитувала 12,7 млн т російської нафти, за даними держкомпанії «Укртранснафта», яка управляє українською частиною нафтопроводу.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні