У вівторок, 18 червня, у застосунку «Резерв+» став доступним електронний військово-обліковий документ із QR-кодом, який має таку ж юридичну силу, як паперовий, повідомляє пресслужба Міноборони.
Раніше відомство анонсувало, що у червні запрацює повна версія застосунку, у якій можна буде отримати електронний відповідник паперового військово–облікового документа і штрих-код. Його можна показати представникам поліції, ТЦК або прикордонної служби у разі вимоги.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Відсьогодні відсканувавши QR-код, уповноважені органи можуть перевіряти чинність документа.
Також у «Резерв+» тепер єфункція «Виправити дані онлайн» для таких випадків:
- «Я військовослужбовець, але досі на обліку» — для тих військовослужбовців, чий актуальний статус не відображався у реєстрі Оберіг.
- «Дані не знайдено» – для усіх військовозобовʼязаних, хто отримав таке сповіщення в застосунку «Резерв+».
Громадяни можуть заповнити заявку, яка надійде до реєстру ʼОберігʼ для виправлення даних. Інформацію актуалізують дистанційно.
Контекст
З 18 травня набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Тому всі військовозобовʼязані чоловіки та жінки віком 18–60 років протягом 60 днів – до 16 липня включно, повинні оновити свої облікові дані.
Міністерство оборони України запустило мобільний застосунок «Резерв+» для військовозобовʼязаних, призовників та резервістів. Через цей застосунок можна оновити свої облікові дані – фактичне місце проживання, номер телефону та e-mail. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market.
Через «Резерв+ вже 1,5 млн громадян оновили дані, через ЦНАП — понад 233 000 оновлень, а через ТЦК та СП — 208 000.
Серед користувачів застосунку — 210 000 військовозобовʼязаних жінок. Найактивніше оновлюють дані за кордоном у Польщі, Німеччині, Чехії, Канаді та США.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.