Категорія
Новини
Дата

Угорщині, Словаччині та Чехії дозволять купувати нафту в РФ до 2024 року – Bloomberg

В Європейському Союзі пропонують переглянути нафтове ембарго проти Росії, пише Bloomberg. Угорщині та Словаччині дозволять купувати російську нафту до кінця 2024 року, а Чехії – до червня 2024 року. Решті країн ЄС доведеться відмовитися від імпорту нафти з РФ до кінця цього року.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти 

  • ЄС також пропонує за три місяці запровадити заборону на послуги перевезення російської нафти. Відповідну пропозицію представники країн ЄС обговорять у пʼятницю. 
  • Ембарго набуде чинності не через шість місяців після схвалення, а через девʼять, повідомив Reuters
  • ЄС також допоможе оновити повʼязану інфраструктуру країнам, які найбільше залежать від нафти з Росії.
  • Угорщині потрібно пʼять років для відмови від російської нафти, заявив премʼєр Угорщини Віктор Орбан. Він відкидає пропозиції ЄС щодо заборони на постачання російської нафти до ЄС і порівняв втілення такого плану в життя із застосуванням «ядерної бомби» проти угорської економіки.

Контекст

ЄС має намір запровадити ембарго на російську нафту в шостому пакеті санкцій. Нафтове ембарго потрібно запроваджувати в «акуратний спосіб», щоб дати час ЄС знайти альтернативних постачальників та мінімізувати вплив санкцій на ринки, наголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Відмова від нафти й очищених нафтопродуктів із РФ має зайняти шість місяців і завершитися до кінця 2022 року, додала вона.

Усі країни ЄС мають право вето щодо розгляду санкцій.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні