Категорія
Новини
Дата

Україна для членства в ЄС має вдосконалити боротьбу з відмиванням коштів. Про які кроки йдеться

Державна служба фінансового моніторингу спрямувала до Кабінету міністрів низку заходів у сфері боротьби з відмиванням коштів, які необхідно вжити найближчим часом для виконання висновків та рекомендацій Європейської комісії щодо заявки України на членство в ЄС. Про це пише ZN із посиланням на перелік рекомендацій.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Заходи мають привести законодавство України у сфері боротьби з відмиванням грошей у відповідність зі стандартами Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).
  • Зокрема, Україна має криміналізувати контрабанду товарів; доповнити Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань відомостями про кінцевих бенефіціарних власників.
  • Також стоїть завдання удосконалити нагляд за суб’єктами первинного фінансового моніторингу: аудиторами, бухгалтерами, адвокатами тощо; удосконалити законодавство з питань брокерської діяльності в сфері нерухомості; створити Єдиний реєстр рахунків фізичних і юридичних осіб, індивідуальних банківських сейфів як єдиної державної інформаційної системи; змінити законодавство в частині впровадження механізму верифікації кінцевих бенефіціарних власників.
  • Усі ці зміни мають кінцевий термін впровадження – кінець поточного 2022 року.

Контекст

Лідери країн ЄС підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові на саміті Європейської Ради в четвер, 23 червня. Водночас для України прописали вимоги, які вона має виконати, щоб не втратити новий статус і просуватися до наступного етапу процедури. Зокрема, йдеться про боротьбу з корупцією та судову реформу.

У ЄС зазначають, що офіційні переговори з кандидатами розпочнуться після виконання ними умов, зазначених у висновках Єврокомісії щодо заявок на членство. 

Сама процедура членства – це процес, який охоплює складний набір кроків та умов, які зазвичай можуть тривати понад 10 років. Хорватія була останньою країною, яка приєдналася до блоку. Процес подання заявки тривав 10 років, перш ніж її було офіційно прийнято в 2013 році.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні