Категорія
Новини
Дата

Україна домовилася про знижки з Молдовою на транзитні перевезення агропродукції її територією

Молдовська залізниця погодила надання знижки у розмірі 27% до існуючих тарифів на транзитні перевезення української агропродукції своєю територією у напрямку портів Рені, Джурджулешти та Галац, повідомила пресслужба Мінагрополітики у пресрелізі.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Про знижку домовилися під час онлайн-зустрічі міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, міністр сільського господарства та харчової промисловості Республіки Молдова Володимир Боля та очільник молдовської залізниці. На зустрічі також були присутні представники «Укрзалізниці». 
  • Нові тарифні умови діятимуть з 15 липня 2023 року. 
  • Застосування коефіцієнта на знижки до базових тарифів буде здійснюватися за умови дотримання обсягів перевезень усіма експедиторськими організаціями.
  • Для перерахунку тарифу необхідне дотримання однієї з двох умов: виконання встановленого обсягу вантажних перевезень за місяць, середньомісячний обсяг перевезених вантажів за останні три місяці більше або дорівнює встановленому обсягу вантажних перевезень за місяць. 

Контекст

У 2022 році Україна перевалила через Дунайські порти понад 16 млн т вантажів. Це втричі більше, ніж у довоєнний період. 

За даними ДП «Адміністрація морських портів України», у 2022 році перевалка Ізмаїльського порту зросла більш ніж удвічі – до 8,6 млн т, Ренійського порту – впʼятеро, до 6,9 млн т, Усть-Дунайського – у 12,2 раза, до майже 800 000 т. 

Завдяки географічному положенню, близькості до великих портів Болгарії та Румунії і можливості руху суден вздовж Дунаю ці три порти змогли уникнути морської блокади РФ. На кінець травня на них припадало 24% всього експорту країни, за даними Мінагрополітики.

Раніше Україна та Молдова підписали протокол про зміни до міжурядової угоди про діяльність залізничного транспорту. Як заявляли в Мінінфраструктури, це дозволить збільшити пропускну спроможність прикордонних переходів з цією країною. Запроваджується проїзд без зупинки територією України між пунктами пропуску «Фрікацей–Етулія» та «Рені–Джурджюлешть», що сприятиме збільшенню обсягу вантажів, які перевозяться залізницею, пояснили в міністерстві.

У травні Молдова відмовилася обмежувати імпорт і транзит зернових та олійних культур з України, на відміну від інших європейських сусідів. За даними Мінсільгоспу Молдови, обсяг імпорту агропродукції з України є незначним: загалом імпортовано близько 177 т пшениці та 4000 т насіння соняшнику.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні