Категорія
Новини
Дата

Україна збільшить пропускну спроможність прикордонних переходів з Молдовою

Україна та Молдова підписали протокол про зміни до міжурядової угоди про діяльність залізничного транспорту. Це дозволить збільшити пропускну спроможність прикордонних переходів з цією країною, йдеться у повідомленні пресслужби Мінінфраструктури.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Протокол передбачає спрощення контрольних процедур залізничного транзиту вантажів з пунктом відправлення та пунктом призначення Україна або Молдова, або коли пункт відправлення або пункт призначення знаходиться на території третьої держави, наприклад Румунія. 
  • Тобто запроваджується проїзд без зупинки територією України між пунктами пропуску «Фрікацей — Етулія» та «Рені — Джурджюлешть», що сприятиме збільшенню обсягу вантажів, які перевозяться залізницею, пояснили в міністерстві.
  • «Запровадження беззупинкового проїзду між пунктами пропуску «Фрікацей – Етулія» та «Рені – Джуржюлешть» в обох напрямках дозволить нам пришвидшити та наростити обсяги перевезень залізницею», – зазначив віцепремʼєр з відновлення України Олександр Кубраков.
  • Він назвав це важливими змінами для подальшого розвитку всього Дунайського портового кластеру. 

Контекст 

У 2022 році Україна перевалити через Дунайські порти понад 16 млн т вантажів. Це втричі більше, ніж довоєнний період, повідомив Кубраков. 

За даними «Адміністрації морських портів України», у 2022 році перевалка Ізмаїльського порту зросла більш ніж удвічі – до 8,6 млн т, Ренійського порту – впʼятеро, до 6,9 млн т, Усть-Дунайського – у 12,2 разів, до майже 800 000 т. 

Завдяки географічному положенню, близькості до великих портів Болгарії та Румунії і можливості руху суден вздовж Дунаю ці три порти змогли уникнути морської блокади РФ. На кінець травня на них припадало 24% всього експорту країни, за даними Мінагрополітики.

Разом із вантажообігом зросли і фінансові показники портів. Наприклад, дохід Усть-Дунайського порту за основним видом діяльності в січні-вересні становив майже 15 млн грн, а за весь 2021 рік – 3 млн грн, за даними з приватизаційної документації.

З 22 березня було запроваджено спільний контроль в пункті пропуску через українсько-молдовський державний кордон «Басарабяска».

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні