Категорія
Новини
Дата

Молдова відмовилася від планів обмежити імпорт зерна з України

Молдова не обмежуватиме імпорт зернових та олійних культур з України. Про це 10 травня повідомив міністр сільського господарства Володимир Боля, пише місцеве видання NewsMaker.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «Це рішення дало б нульові результати. Натомість Україна ввела б обмеження на ввезення молдавської продукції, і тоді багато чого було би втрачено», – заявив Боля.
  • За словами міністра, обсяг імпорту агропродукції з України є незначним: загалом імпортовано близько 177 т пшениці та 4000 т насіння соняшника.
  • Боля також прокоментував можливу заборону транзиту зерна з України через Молдову. Міністр наголосив, що Кишинів не розглядає такий захід.

Контекст

Єврокомісія з 2 травня до 5 червня заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.

5 травня Боля заявив, що Молдова планує запровадити тимчасові обмеження на імпорт зернових та олійних культур з України. Раніше Асоціація фермерів Молдови закликала Мінсільгосп тимчасово обмежити імпорт української сільгосппродукції.

Молдавські фермери вважають, що обмеження імпорту української продукції, запроваджене у деяких країнах ЄС, призведе до зростання цієї продукції у Молдові. Асоціація стверджує, що обвал цін на зерно та олійні культури вже поставив на межу банкрутства тисячі дрібних та середніх фермерів.

У відповідь в уряді України заявили, що готують рішення про заборону імпорту з Молдови. «Ми повідомили Кишиневу: будь-яке обмеження з боку Молдови вважатиметься вкрай недружнім кроком і спричинить невідкладну заборону всього імпорту з Молдови», – сказав заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні