Одна із ключових передумов вступу України до Європейського Союзу – незалежний регулятор на енергетичному ринку. Про це сказав директор секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковські в інтервʼю Forbes Ukraine.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Україна не зможе приєднатися до Європейського Союзу без незалежного регулятора на енергетичному ринку», – наголосив Лорковські.
- Секретаріат Енергетичного Співтовариства рекомендував змінити Конституцію України, закони та інші норми, щоб посилити незалежність НКРЕКП.
- «Потрібно, щоб члени регулятора розвивалися разом з інституцією і відчували себе захищеними від спроб вплинути на їхні рішення», – сказав Лорковські.
- За його словами, в Україні державні енергетичні компанії представлені понад міру, саме тому потрібна «Китайська стіна» між владою і регулятором.
- «Ми у Секретаріаті Енергетичного Співтовариства не аналізуємо відносини між Офісом президента і урядом України, для нас це не має значення, – сказав він. – Наша мета – регулятор, незалежний від будь-яких впливів ззовні».
Контекст
У липні 2023-го президент Володимир Зеленський не дав НКРЕКП підвищити тарифи на воду на 32%. Нацрегулятор підвищив тарифи на воду для 33 водоканалів, але за шість днів скасував їх. Причина – публічна критика з боку президента. «Ганебне рішення. Непрофесійне. Не погоджене з урядом», – заявив Зеленський у відеозверненні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.