Категорія
Новини
Дата

Україна отримає перший транш допомоги із доходів від російських активів за кілька тижнів – Єврокомісія

1 хв читання

Європейська комісія у найближчі тижні відправить Україні перший транш фінансової допомоги з доходів від заморожених російських активів. Про це повідомив представник Єврокомісії Крістіан Віганд 10 липня на брифінгу в Брюсселі.

Прибутки від використання заморожених російських активів використовуватимуться для військової підтримки та ВПК.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Деталі

  • За його словами, пропозиція про використання доходів від заморожених активів для допомоги Україні реалізується успішно. 
  • Єврокомісія працює над тим, щоб зробити перший транш із коштів у найближчі пару тижнів, заявив Віганд.
  • Він також повідомив про роботу над реалізацією ініціативи щодо надання Києву кредиту на €50 млрд, який США та союзники погодили на саміті G7 в Італії в середині червня. 
  • До кінця поточного року у межах цієї ініціативи Україна отримає близько €15 млрд, сказав Віганд.

Контекст

Близько €260 млрд активів Банку Росії у вигляді цінних паперів і грошових коштів заморозили в юрисдикціях партнерів G7, ЄС та Австралії, з них понад дві третини – в ЄС.

Надходження від заморожених активів оцінюються у суму від €3 млрд до €5 млрд на рік. ЄС раніше погодився надавати Україні прибуток двічі на рік, але США закликали союзників знайти способи надати Києву негайну і більш суттєву підтримку.

Зсув Вашингтона у бік зосередження уваги на відсотках від активів відбувся після того, як його зусилля щодо конфіскації активів наштовхнулися на масовий опір з боку Франції, Німеччини та ЄЦБ, які стурбовані тим, що євро може постраждати.

Рада ЄС 21 травня затвердила план про використання доходів від заморожених активів Центрального банку РФ на користь України.

Прибутки від використання заморожених російських активів використовуватимуть для подальшої військової підтримки України, у тому числі із залученням підприємств українського ОПК, а також програм відновлення.

Схвалений механізм передбачає, що центральні депозитарії у країнах ЄС, які утримують російські суверенні активи та резерви на суму понад €1 млн, спрямують на ці цілі частину чистого прибутку від використання таких активів, накопиченого з 15 лютого 2024 року.

13 червня країни «Великої сімки» домовилися про кредит для України на $50 млрд під заставу російських активів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні