Категорія
Новини
Дата

Україна отримає доступ до фінансування цифрових проєктів ЄС на €6 млрд

1 хв читання

Україна долучилася до семирічної програми «Цифрова Європа» із фондом €6 млрд, повідомили у Мінцифри. Програма надає фінансування для цифровізації країн Європи за різними напрямами. Її мета – пришвидшити відновлення економіки та цифрову трансформацію.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Загальний фонд «Цифрової Європи» становить €7,5 млрд. На фінансування проєктів за вказаними та доступними для України напрямами програми передбачено близько €6 млрд. Їх виділятимуть протягом семи років. 
  • Загалом для України доступно чотири основних напрями, у яких можна отримати фінансування. Високопродуктивний компʼютинг – €2,2 млрд. Сюди можуть податися проєкти, які обчислюють великі масиви даних для рішень у сферах економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості.
  • Штучний інтелект, дані та хмарні послуги – €2,1 млрд. Сюди можуть податися проєкти, які створюють продукти на базі штучного інтелекту для полегшення роботи підприємств, держадміністрацій або дослідницьких установ.
  • Цифрові навички – €580 млн. Сюди можуть податися проєкти, які створюють можливості для набуття нових навичок у сфері IT.
  • Використання цифрових технологій в економіці та суспільстві – €1,1 млрд. Cюди можуть податися проєкти, які впроваджують цифровізацію у бізнесі або у сфері електронного урядування, охорони здоров’я, довкілля, освіти та культури, технологій Smart City.
  • Участь країн у програмі передбачає сплату внесків. Але ЄС звільнив Україну від їх сплати у 2021–2022 роках та надав знижку 95% на фінансові внески протягом 2023–2027 років. 
  • Восени на сайті Digital Europe будуть доступні робочі програми, конкурсні пропозиції та деталі, як подати заявки на участь у програмі.

Контекст

Україна та ЄС 5 вересня підписали одразу п’ять угод: угоду про участь України в програмі ЄС «Цифрова Європа»; угоду про участь України в програмі ЄС для співпраці в митній сфері з бюджетом майже €1 млрд; угоду про участь України в програмі ЄС щодо співпраці у податковій сфері Fiscalis; угоду про надання Україні бюджетної підтримки на €500 млн; угоду, завдяки якій Єврокомісія збільшує бюджет на гранти для України на €122 млн.

«Всі п’ять угод – важливий елемент нашого дворічного плану інтеграції до Європейського союзу, а також надзвичайний крок солідарності Європи з Україною у цій війні», – заявив після підписання документів премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні