Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення примусово вилучити в Україні активи Промінвестбанку та МР банку (Сбербанку), що належать РФ та її резидентам. Рішення РНБО та указ президента розміщено на сайті Верховної Ради.
Ключові факти
- Примусовому вилученню підлягають 99,772644% акцій Промінвестбанку, що належать держкорпорації розвитку «ВЭБ.РФ», та 100% акцій Міжнародного резервного банку (раніше – Сбербанк), що належать Сбербанку Росії.
- За рішенням РНБО від 11 травня, затвердженим указом президента №326, також вилучаються фінансові активи у вигляді прав вимоги боргу «ВЭБ.РФ» до ПІБ на 930 млн грн і Сбербанку Росії до МР Банку на 14,9 млрд грн.
- Вилучаються також й інші фінансові активи зазначених структур, за винятком 3 млрд грн МР Банку, які спрямовуються на задоволення вимог його кредиторів.
Контекст
НБУ відкликав ліцензії у «дочок» російського Сбербанку та «ВЭБ.РФ» на другий день війни. З 2017 року банки працювали в Україні в обмеженому режимі – під санкціями РНБО, які забороняють виведення грошей на користь російських материнських структур.
Верховна Рада 1 квітня узаконила вилучення майна росіян, а через тиждень уряд вирішив експропріювати на користь держави корпоративні права та фінансові активи банків – гроші, цінні папери, права вимоги щодо кредитів.
На коррахунках двох російських банків у НБУ на 1 лютого (звітну дату до відкликання у банків ліцензій) було 653 млн грн, на рахунках в інших банках – 12 млрд грн, в ОВДП – 9 млрд грн, у депосертифікатах НБУ – 6 млрд грн. Загальна сума – 27,7 млрд грн. Ці кошти частково використані на виплати вкладникам банків із депозитами у межах гарантованої суми. За два тижні вкладники отримали 427 млн грн виплат. Докладніше про це читайте тут.
![Україна забирає активи російських Сбербанку та Промінвестбанку на $1 млрд. Чому це хороша новина для УЗ та не дуже для Ахметова /Фото УНІАН](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/6/6b/22145214-01b7040bfeb88f8870eee89333d606b6.jpg?v=0007_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.