Україна розраховує до кінця 2022 року отримати нову програму з Міжнародним валютним фондом на $15-20 млрд, повідомив в інтерв'ю Reuters голова Національного банку (НБУ) Кирило Шевченко.
Ключові факти
- Київ вже надіслав МВФ запит і тепер проводить консультації щодо нового фінансування, сказав Шевченко.
- За його словами, Україна сподівається, що буде надано до $20 млрд протягом двох або трьох років у формі угоди про резервне кредитування або механізм розширеного фінансування.
- Голова НБУ розраховує, що програма почне діяти у 2022 році.
- Також НБУ сподівається досягти угоди про своп-лінію з Банком Англії протягом кількох тижнів, додав Шевченко.
Контекст
Робота щодо нової програми з МВФ ведеться, але вона йде важко через певні бюрократичні моменти в самому Фонді, зазначив раніше заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. У МВФ немає досвіду проведення чи запровадження макроекономічних програм в ситуаціях, коли в країні є воєнні дії, додав він.
22 листопада 2021 року рада директорів МВФ затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною та виділила другий транш за цією програмою на $700 млн. Програма мала продовжуватись до червня 2022 року включно.
З початку військового вторгнення РФ програма stand-by була зупинена. На початку березня МВФ перерахував Україні $1,4 млрд за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument.
МВФ створив для України спеціальний рахунок, який дозволить США та іншим країнам передати Києву частину отриманих минулого року від МВФ в рамках додаткового розподілу спеціальних прав запозичення (СПЗ, SDR).
2 червня глава НБУ Кирило Шевченко заявив про необхідність розпочати обговорення нової програми із МВФ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.