Категорія
Новини
Дата

Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР. Пхеньян визнав «незалежність» окупованих Росією територій Донбасу

Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР у відповідь на рішення цієї країни визнати так звану «незалежність» тимчасово окупованих РФ територій в Донецькій та Луганській областях. Про це йдеться у заяві українського МЗС.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • МЗС розглядає це рішення як спробу підірвати суверенітет та територіальну цілісність України з боку Пхеньяна, грубе порушення Конституції України, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права. 
  • Визнання північнокорейським режимом «суб’єктності» російських окупаційних режимів на Донеччині та Луганщині є нікчемним, не матиме юридичних наслідків та не змінить міжнародно визнаних кордонів України, йдеться у заяві.
  • У відповідь на такий недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Корейською Народною Демократичною Республікою. 
  • Наразі політичні та економічні контакти із КНДР не здійснюються через накладені на цю країну міжнародні санкції, заявили в МЗС.

Ключова цитата

«Звернення Росії до КНДР про підтримку в легітимізації силового захоплення частини української території говорить більше про токсичність Москви, ніж Пхеньяна. В Росії більше не залишилося союзників у світі, крім країн, які залежать від неї фінансово і політично, а рівень ізоляції РФ скоро досягне рівня ізоляції КНДР. Україна і надалі максимально жорстко реагуватиме на зазіхання на її суверенітет та територіальну цілісність», — наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Контекст

Раніше посольство КНДР у Москві підтвердило, що Північна Корея визнала незалежність псевдореспублік «ЛДНР». Як повідомив «Інтерфакс», там зазначили, що «північнокорейський посол провів зустріч із «послом ДНР» у РФ, під час якої повідомив про рішення Пхеньяна. Також «очікується зустріч із «послом ЛНР». Крім того, у посольстві КНДР повідомили, що відповідну ноту про визнання так званих «ЛДНР» було вручено у Пхеньяні заступником голови МЗС Північної Кореї послу РФ.

Напередодні лідер КНДР Кім Чен Ин висловив повну підтримку РФ у здійсненні нібито «справедливої ​​справи щодо захисту гідності та безпеки».

Наразі терористів «ЛДНР» «визнали» Росія, Сирія та невизнаних квазіформування на території Грузії: Осетії та Абхазії.

Раніше Україна з цієї ж причини розірвала дипломатичні відносини з Сирією.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні