Україна потрапила до десятки найбільш політично впливових країн разом зі США, Великою Британією, Францією та Німеччиною, йдеться у результатах рейтингу U.S. News Best Countries. Про це повідомляє громадська організація Brand Ukraine, яка об’єднала однодумців та експертів у сфері стратегічних комунікацій зокрема.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти:
- Загалом Україна посіла 68-ме місце з 87 у рейтингу найкращих країн світу, опустившись на шість сходинок, як порівняти з минулим роком. Найнижчі оцінки Україна отримала за багатьма параметрами, що повʼязані з активними бойовими діями на її території.
- Як і торік, Україна, посіла 14-те місце в категорії «Сила», що вимірює політичну, економічну та військову значущість країн у сучасній системі міжнародних відносин, випередивши Туреччину, Італію та Австралію.
- Водночас за критеріями військової потужності та політичного впливу країна піднялася на 6-ту та 10-ту сходинки відповідно, випередивши Іран і Туреччину.
- Порівняно з 2022 роком Україну почали вище оцінювати за критеріями культурної престижності (38-ме місце), суспільної динамічності (38-ме місце) та турботи про права тварин (37-ме місце).
- Натомість Україна отримала 0 балів за критеріями «Щастя», «Якість життя», «Безпека», «Політична стабільність», «Економічна стабільність», «Місце, де я б хотів жити». У категоріях «Відкритість до ведення бізнесу», «Культурна спадщина» та «Потенційне лідерство» Україна залишилась в останній десятці.
Контекст
Для формування рейтингу U.S. News Best Countries, опублікованого виданням U.S. News, опитано 17 000 людей з усього світу. Їх попросили оцінити привабливість різних країн за 72 критеріями, які потім виокремили у 10 великих тематичних категорій. Серед них – «Пригодницький дух», «Спритність», «Культурний вплив», «Підприємництво», «Культурна спадщина», «Рушійна сила», «Відкритість до бізнесу», «Сила», «Якість життя» та «Соціальна значущість».
За мету творці рейтингу ставили продемонструвати, як у світі сприймають різні країни у сферах від туризму до торгівлі.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.