Україна зіткнулася з потужною хвилею гібридної війни у вигляді нагнітання паніки, поширення фейків та викривлення стану речей. Про це повідомляє Служба безпеки України у заяві в понеділок.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Український інформаційний простір зазнає безпрецедентного впливу. Мотивом системного нагнітання паніки є підрив віри в здатність країни захистити своїх громадян, тривога в українському суспільстві, повідомляє спецслужба.
- СБУ фіксує прояви гібридної війни в соцмережах та деяких ЗМІ, в поширенні деякими політиками наративів країни-агресора.
- Служба безпеки аналізує різні сценарії розвитку подій та має план дій на кожен із них.
- Протидія негативним проявам відображається у рішеннях РНБО, кількості нейтралізованих кібератак, ліквідації численних ботоферм, викритті агентурних мереж іноземних спецслужб та недопущенні диверсій і терактів.
Цитата
«Ми всі маємо мислити критично і перевіряти будь-яку інформацію; керуватись даними офіційних джерел, а не анонімних; навчитися відрізняти правду від фейків», — закликає СБУ.
Контекст
10 лютого президент США Джо Байден закликав американців, які перебувають в Україні, негайно залишити країну через загрозу війни з РФ, після чого аналогічні заяви зробили Австралія, Великобританія, Норвегія, Канада, Латвія, Естонія, Нідерланди, Чорногорія, Японія та Південна Корея. Росія може розпочати вторгнення в Україну «у будь-який момент», заявила в пʼятницю влада США на основі даних розвідки. Неофіційною датою називають 16 лютого.
14 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц розпочинає візит до Києва, де зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським, після чого 15 лютого у Москві проведе переговори з президентом РФ Володимиром Путіним.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.