Категорія
Новини
Дата

Байден закликав американців терміново залишити Україну. Відправлення військ для евакуації громадян він виключив

Президент США Джо Байден порадив американцям, що перебувають в Україні, терміново залишити країну через загрозу військових дій з боку Росії. Про це Байден заявив в інтерв'ю NBC News.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • У разі початку Росією воєнних дій ситуація може швидко вийти з-під контролю, сказав президент США.
  • Відправлення військ в Україну для евакуації американців означатиме початок світової війни, відповів президент США журналісту на питання, який розвиток ситуації зможе спонукати його на такий крок.
  • Держдеп США у четвер заявив про неможливість евакуації своїх громадян у разі початку Росією військових дій у будь-якій частині України. Регулярні консульські послуги громадянам, які намагаються залишити країну, будуть "серйозно порушені", попередив Держдеп в офіційній заяві.

Цитата

«Американські громадяни мають виїхати негайно. Не схоже, що ми маємо справу з терористичною організацією. Ми маємо справу з однією з найбільших армій у світі. Це зовсім інша ситуація, що все може швидко вийти з-під контролю», – сказав Джо Байден.

Контекст

24 січня США та Британія розпочали добровільну евакуацію дипломатів з України. МЗС України назвало це передчасним.

У листопаді РФ почала нарощувати військову присутність на кордоні з Україною. Щоб завадити вторгненню Росії, США вели тиждень переговори з російськими дипломатами. Зокрема, переговори, що тривали вісім годин, у Женеві 10 січня Росія назвала безрезультатними.

Уздовж кордонів України зараз перебувають 119 000 російських солдатів, а разом із повітряними та морськими силами – 140 000, заявляли у Міноборони України. Це 72 батальйонно-тактичні групи, 11 з яких нині перебувають у Білорусі. Можливість значної ескалації з боку Росії продовжує оцінюватись як низька, заявив міністр оборони Олексій Резніков.

На тлі побоювань про можливе вторгнення Росії в Україну з 10 по 20 лютого в Білорусі відбуваються російсько-білоруські навчання «Союзна рішучість-2022». Маневри проводяться "в рамках перевірки сил реагування союзної держави".

20 січня Міноборони РФ також повідомило про початок маневрів Військово-морського флоту за участю понад 140 кораблів і судів та понад 10 000 військових.

Росія через військові навчання з 13 по 19 лютого заблокує судноплавство на великих ділянках вздовж українського узбережжя Чорного та Азовського морів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні