Українська економіка на тлі загрози російського вторгнення щомісяця втрачає до $3 млрд через побоювання інвесторів та інші несприятливі фактори. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв’ю «РБК-Україна».
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- З січня 2022 року безповоротні втрати економіки України становлять $2–3 млрд на місяць. Це зупинені інвестиції, додаткова інфляція, втрати в туристичній сфері та скорочення авіаперевезень, сказав Шурма.
- Економіка також страждає від спекулятивного тиску на фінансові ринки, який блокує запозичення та впливає на курс національної валюти. Це додаткові втрати близько $1,5–2 млрд, уточнив він.
- Україні необхідно мати фінансову подушку у $4–5 млрд, щоб продовжити реалізацію запланованих державних програм, вважає чиновник.
Контекст
Україна втратила від військового конфлікту з Росією $280 млрд у вигляді втраченого ВВП у період 2014–2020 років, повідомив Лондонський Центр економіки та бізнесових досліджень (СEBR) у звіті на замовлення уряду України. Військовий конфлікт із Росією коштує Україні 19,9% невиробленого ВВП щороку, йшлося у звіті СEBR у лютому.
Загальна шкода, завдана Україні через окупацію Криму, становить понад 1 трлн грн, за оцінкою Офісу генпрокурора на 2020 рік. Сума розрахована на підставі матеріалів кримінальних проваджень.
Економічні втрати України від окупації Криму становлять $135 млрд, свідчать дані Центру економічних стратегій. Збитки держави оцінені у $13,9 млрд. Сюди також увійшли втрати активів українських держкомпаній – $9,9 млрд, майже всю цю суму становлять збитки від втрати активів «Нафтогазу».
Внаслідок війни з РФ економіки Донецької та Луганської областей втратили понад $50 млрд за 2014–2018 роки, що становить близько 10% ВВП за ці пʼять років.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.