Категорія
Новини
Дата

Українська компанія Grammarly дозволила співробітникам працювати віддалено назавжди. Проте в гібридному форматі

IT-компанія Grammarly, яку заснували українці, перевела співробітників на дистанційну роботу назавжди. Однак офіс треба буде відвідувати щокварталу.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Grammarly перейшла на віддалений формат роботи в березні 2020 року. Спочатку в компанії планували повернути співробітників до офісів, як тільки це стане безпечно. Однак через деякий час вирішили залишити віддалений формат роботи назавжди.
  • При цьому віддалена робота матиме гібридний формат. Він передбачає, що члени команди періодично зустрічатимуться з колегами для колаборації. Наприклад, для стратегічного планування або запуску проєктів.
  • З наступного року зустрічі проходитимуть щоквартально в одному з хабів Grammarly в Києві, Сан-Франциско, Нью-Йорку чи Ванкувері.
  • Крім цього, співробітники зможуть регулярно чи періодично працювати з офісу, якщо захочуть. Обовʼязково відвідувати хаби треба буде лише під час щоквартальних зустрічей з командою.
  • Гібридна модель також передбачає, що, працюючи віддалено, всі члени однієї команди перебуватимуть у трьох суміжних часових зонах з одним хабом. Так у них буде принаймні шысть годин перетинання під час робочого дня для швидкої комунікації та зручної організації онлайн-зустрічей.

Довідка

Grammarly – це онлайн-сервіс на базі штучного інтелекту для допомоги в написанні текстів англійською мовою. Його заснували у 2009 році українці Олексій Шевченко і Максим Литвинов. За даними Crunchbase, Grammarly зібрала $200 млн фінансування в ході двох раундів. У 2017 році Grammarly отримала $110 млн, а в 2019-му залучила ще $90 млн і стала єдинорогом. Загалом гроші залучили від шістьох інвесторів. Зокрема, General Catalyst і Institutional Venture Partners. Загальна оцінка Grammarly перевищує $1 млрд. Компанія має понад 500 співробітників. Головний офіс знаходиться у Сан-Франциско (США).

Контекст

Усе більше компаній після закінчення пандемії заявляють про зміну підходу до режиму роботи. Так, Amazon зобов’яже співробітників працювати в офісі три дні на тиждень, залишаючи можливість працювати дистанційно до двох днів на тиждень. Facebook вирішив дозволити усім штатним співробітникам працювати з дому, якщо їхню роботу можна буде виконувати віддалено. Також компанія дозволить працювати з-за кордону. Apple просила співробітників повертатися до офісу з вересня, але більшості з них дозволить працювати два дні на тиждень віддалено. Google передбачає, що з вересня лише 20% перебуватимуть в офісах п’ять днів на тиждень.

Назавжди працювати вдома дозволили Dropbox, Twitter і Coinbase. А також українська ІТ-компанія EVO, яка створила такі проєкти, як Prom.ua, Bigl.ua, Kabanchik.ua.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні