Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly
Категорія
Компанії
Дата

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly

3 хв читання

«Офіс – серце Grammarly», – каже People Partner IT-компанії Анатолій Вісікірський. Але в умовах пандемії співробітники працюють віддалено. За минулий рік простір зрідка відкривали для лімітованого відвідування. Зараз офіс закритий.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Кожному співробітнику було виділено бюджет у $1000 на облаштування домашнього офісу. На них купують необхідні для комфортної роботи вдома речі.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 1

Екскурсія Forbes офісом Grammarly відбувається онлайн. Зараз простір відвідує лише команда підтримки – клінінгова служба та люди, які доглядають за рослинами. Інші співробітники планують повернутися до простору не раніше осені 2021 року.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 2

2018 року Grammarly переїхала в офіс у башті Б київського комплексу Gulliver. Першою зайняла приміщення на 14-му поверсі площею 1750 квадратних метрів. Через чотири місяці стало зрозуміло: скоро навіть у цьому просторі команді, що зростає, буде тісно. Почалися роботи з проектування ще одного офісу поверхом нижче. Його площа – 1300 квадратних метрів. Grammarly відкрила його в лютому 2020 року.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 3

Висота стель на 14-му поверсі в Gulliver – вісім метрів у найвищій точці. Спочатку вирішили будувати двоповерхові мітинг-руми з лаунж-зонами на дахах. Пізніше до плану додали антресольний рівень. Його об'єднав 90-метровий круговий міст. На створення конструкції пішло 25 тонн металу. Міст зонував простір і став символом єдності офісів компанії в різних країнах.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 4

На нижньому рівні 14-го поверху розташовані робочі зони, а на антресольному – переважно місця для лаунжу. Там є ніші, в яких можна сховатися, відпочити або попрацювати в тиші. Знакове місце 14-го поверху – локація зі штучним багаттям. Це створює атмосферу відпочинку на природі.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 5

Під час проектування простору команда консультувалася з VP of Engineering міжнародних компаній, зокрема Spotify і Airbnb. Вони поділилися рекомендаціями й планами офісів. «Усі наполягали на важливості грамотного зонування», – каже Анатолій Вісікірський.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 6

Команда Grammarly працює в загальному просторі. Це важливо для колаборації. «Але розмістити 200 осіб в одному open space було би некомфортно», – зазначає Вісікірський. Тому робочі простори розділено на зони для 25–28 осіб. Локації розмежовані подвійним склом. Воно структурує простір і не пропускає шум, але при цьому не створює відчуття бар'єру.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 7

Пріоритетом було створення систем звукоізоляції, очищення та підтримання оптимальної температури повітря. «Якість повітря і відсутність шуму важливі для продуктивності та ясності мислення», – впевнений Вісікірський. На 13-му поверсі встановлено й систему зволоження повітря.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 8

Grammarly – інтернаціональна компанія з офісами в Києві, Нью-Йорку, Ванкувері та Сан-Франциско. Їм необхідні часті зустрічі. «Ми створюємо продукт, який допомагає спілкуватися, і маємо бути експертами в комунікації», – додає Вісікірський. Тому команда ретельно проектувала мітинг-руми. У них відмінна шумоізоляція, камери, зв'язок і по два телевізори.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 9

Найбільша зона для зустрічей «Арена» розрахована на 200 осіб і обладнана трьома екранами, сценою, великою колонкою та мікрофонами.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 10

Над офісом працювала команда архітекторів і дизайнерів balbek bureau. Їхнім завданням було створити приміщення, яке враховувало б захоплення співробітників Grammarly. «Ми хотіли перенести традиції, що прижилися в старому офісі, до нового простору», – каже Вісікірський. З таких традицій – шоу талантів і музичні репетиції перед ним. Для них створили Loud Room зі звукоізоляцією та інструментами.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 11

«Багатьом співробітникам для відновлення продуктивності потрібен короткий денний відпочинок у тихому місці», – каже Вісікірський. Для цього створили приміщення Nap Room. У ньому три кімнати, розділені щільними шторами. Це місце не для повноцінного сну, а для швидкого заряджання енергією посеред робочого дня.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 12

У Grammarly сортують сміття й намагаються використовувати в декорі екологічні матеріали замість пластика. Стіну на 14-му поверсі прикрашають дошки з 200-річної комори. В офісі Grammarly вони придбали нове життя.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 13

Разом із balbek bureau компанія створила власний дизайн столів. У них вбудовані клапани для зарядних пристроїв і кабелів, ніші для канцелярії й кашпо для персональної кімнатної рослини.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 14

Зелених зон із рослинами в Grammarly багато. При вході до приміщення зростає дерево подокарпус. Для деяких рослин в компанії навіть створили спеціальну схему освітлення. Кожен новий співробітник заповнює анкету з побажаннями щодо робочого місця й вибирає квітку, яку хоче на ньому бачити.

Круговий міст, живе дерево та музична кімната. Як виглядає київський офіс IT-компанії Grammarly /Фото 15

В офісі є кімната для дітей до трьох років. У ній – стіл із маркерним покриттям, манеж, іграшки й телевізор.

Фото: Андрій Безуглов, Вікторія Гібаленко, Антон Ткаченко

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні