Категорія
Новини
Дата

Українська MacPaw створила застосунок SpyBuster. Він показує, чи можуть ваші дані опинитись у РФ чи Білорусі

R&D-підрозділ української компанії MacPaw випустив застосунок SpyBuster для Mac. Програма допомагає захистити персональні дані від кіберзагроз з боку Росії та Білорусі.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Завантажити SpyBuster можна на сайті R&D-підрозділу MacPaw.
  • Після встановлення SpyBuster проводить статистичний та динамічний аналіз комп’ютера. У першому випадку він виявляє застосунки, що походять з Росії чи Білорусі. Їх можна видалити або заблокувати передачу даних.
  • Динамічний аналіз показує поведінку програм та вебсайтів у режимі реального часу. Якщо вони будуть надсилати дані на небезпечні сервери, їх можна заблокувати. Для цього MacPaw використали технологію мережевої фільтрації, вбудовану в операційну систему macOS.
Українська MacPaw створила застосунок SpyBuster. Він показує, чи можуть ваші дані опинитись у РФ чи Білорусі /Фото 1

Контекст

В Росії із 2016 року діє законодавство, за яким оператори зв’язку зберігають усі дані на серверах протягом 6 місяців, а метадані (наприклад, адресат) зберігаються протягом 3 років. ФСБ має право отримати доступ до месенджерів, електронної пошти та соціальних мереж без рішення суду.

MacPaw – одна із найбільших продуктових IT-компаній України, заснована Олександром Косованом у Києві. Вона розробляє додаток CleanMyMac та магазин Setapp. З 2015 року MacPaw також створила власний «Фонд розвитку» – неприбуткову організацію для втілення соціальних проєктів. З початку війни вона направила на допомогу Україні понад $4 млн: на медичне обладнання, продукти, захист для військових та інші напрямки.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні