Категорія
Новини
Дата

Українські біженці в Бельгії зможуть обмінювати гривню на євро в банках чи касах бельгійського Нацбанку

Біженці з України, що виїхали до Бельгії, з 1 червня зможуть обміняти українську гривню на євро. Про це пише The Brussels Times із посиланням на Національний банк Бельгії.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Послугою можна буде скористатися в касах Національного банку або в приватних банківських установах: Belfius, Beobank, BNP Paribas Fortis, CBC, ING, KBC та KBC Brussels.
  • Українські громадяни зможуть обміняти до 10 000 грн (€316) на кожну дорослу людину без будь-яких зборів або комісій.
  • «Ми вважаємо своїм гуманітарним обов’язком запропонувати цю послугу біженцям, і тому ми раді, що завдяки нашим зусиллям ця послуга може бути доступна в нашій країні», – сказав керівник Нацбанку Бельгії Тім Германс.
  • Там також уточнили, що громадянам України, які перебувають у Бельгії, потрібно буде надати лише Сертифікат тимчасового захисту, аби відкрити власний рахунок у місцевому банку з метою отримувати заробітну платню або пересилати гроші.
  • Як зазначає видання, на території Бельгії перебувають 78 000 переміщених осіб з України.

Контекст

У квітні Комітет постійних представників схвалив рекомендацію Ради ЄС про конвертацію банкнот гривні у валюту держав-членів, щоб надати підтримку біженцям, які відчувають труднощі з обміном своїх банкнот на валюту ЄС.

Бельгія стала другою країною-членом ЄС, яка пропонує цю послугу, що дозволяє українським біженцям вільно обміняти гривні на євро. З 24 квітня обміняти гривню на євро можуть біженці, що перебувають у Німеччині. Очікується, що багато інших країн невдовзі приєднаються до такої практики.

З початку російського вторгнення понад 6,5 млн українців стали біженцями та тимчасово виїхали до сусідніх країн. Найчастіше українці виїжджають до Польщі, Румунії, Угорщини, Молдови. Німеччина прийняла 218 000 українців.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні