Категорія
Новини
Дата

«Укравтодор» оцінює збитки від руйнування доріг та мостів у 900 млрд грн. На відновлення потрібно три-чотири роки

Збитки від пошкодження дорожньої інфраструктури (дороги та мости) під час війни наразі оцінюються у понад 900 млрд грн, сказав на брифінгу заступник голови «Укравтодора» Андрій Івко, пише Інтерфакс-Україна.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • На сьогодні зруйновано 24 000 км доріг, із них 9000 км доріг – дороги державного значення, повідомив Івко. 
  • Зруйновано понад 300 штучних споруд, з яких 125 – на дорогах державного значення. Для відновлення дорожньої інфраструктури за наявності фінансового ресурсу необхідно три-чотири роки, прогнозують в «Укравтодорі».
  • Шляховики вже встановили 30 тимчасових штучних споруд, якими можна рухатися, а також розчистили майже 750 км доріг. У Київській області вже розчищено 220 км доріг комунального значення (у містах Ірпені, Бучі, Гостомелі) та 260 км доріг державного значення. 
  • Зроблено тимчасовий проїзд 17 (із 37 зруйнованих) штучними спорудами і наразі виконуються роботи ще на двох.
  • Відновлено рух дорогою Київ–Чернігів і на дорогах міжнародного значення Київ–Чоп та Київ–Ковель–Ягодин.

Контекст

На відновлення економіки та інфраструктури після закінчення війни Україні знадобиться $600 млрд, сказав президент Володимир Зеленський на саміті, організованому газетою The Wall Street Journal.

На 2 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури сягнула майже $92 млрд, або 2,7 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування й пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на майже $4,5 млрд, свідчить аналіз проєкту «Росія заплатить».

Група Світового банку оцінює фізичні збитки будівлям та інфраструктурі України, завдані військовою агресією РФ, приблизно в $60 млрд, повідомив раніше президент банку Давид Малпасс. Оцінка не охоплює витрат для економіки України.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні