Категорія
Новини
Дата

Зеленський оцінив відновлення України у $600 млрд і пообіцяв іноземним корпораціям сприятливі умови для інвестицій

На відновлення економіки та інфраструктури після закінчення війни Україні знадобиться $600 млрд. Про це сказав президент Володимир Зеленський на саміті директорів, організованому газетою The Wall Street Journal.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Для відновлення економіки та інфраструктури України знадобляться сотні мільярдів доларів, сказав Зеленський, назвавши приблизну суму в $600 млрд. Він розповів про невимовні руйнування у Маріуполі, який зруйнований через російську облогу.
  • Президент України закликав глобальні корпорації розширити економічну ізоляцію РФ інвестиціями в економіку України, коли країна відновлюватиметься після війни. 
  • Інвестори отримають найсприятливіші умови для ведення бізнесу, наголосив Зеленський. «Ви отримаєте доступ до нашої країни, нашого понад 40-мільйонного ринку», – додав він.

Контекст

На 2 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури сягнула майже $92 млрд, або 2,7 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування і пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на майже $4,5 млрд, свідчить аналіз проєкту «Росія заплатить».

Група Світового банку оцінює фізичні збитки будівлям та інфраструктурі України, завдані військовою агресією РФ, приблизно в $60 млрд, повідомив раніше президент банку Давид Малпасс. Оцінка не охоплює витрат для економіки України.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні