Категорія
Новини
Дата

«Укрнафта» інвестує $1 млрд у газову генерацію протягом трьох років – Корецький

1 хв читання

Найбільша нафтовидобувна компанія України і оператор АЗС – «Укрнафта» – протягом трьох років планує інвестувати $1 млрд у будівництво електростанцій загальною потужністю 1 ГВт. Про це в інтервʼю Forbes повідомив гендиректор компанії Сергій Корецький.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Деталі

  • На першому етапі «Укрнафта» планує побудувати електростанції потужністю не менше 100 МВт. Це найближча перспектива, уточнив Корецький.
  • За його словами, для реалізації проєкту компанія використовує власні кошти, а також кредитні лінії в українських банках: Укргазбанку, Sense Bank та Ощадбанку. 
  • «Укрнафта» планує побудувати приблизно 1000 МВт газових установок протягом найближчих трьох років.
  • Окупність когенераційних установок – до чотирьох років, виключно виробництва електрики – трохи понад пʼять років. Проєктний період експлуатації – 20 років.
  • Російські обстріли українських електростанцій і гострий дефіцит електрики прискорили реалізацію планів, які виношували в компанії ще торік, зазначив Корецький.

Контекст

Україна потребує 3500 МВт газотурбінних та газопоршневих установок загальною вартістю до $3,5 млрд, таку оцінку у розмові з Forbes дає директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко. У нього є експертиза з питання — він супроводжує кілька проєктів зі встановлення таких станцій в Україні.  

Цієї додаткової потужності, за словами Харченка, вистачить, щоб зняти гострий дефіцит електрики в країні. Але реалізація цього плану займе не менш як три роки. Цьогоріч буде збудовано до 300 МВт таких установок, ще 700 МВт — до зими 2025-2026 років, прогнозує Харченко.

Український бізнес активно інвестує у газові електростанції. «Епіцентр», «Біосфера», «Західнадрасервіс», «Нова пошта» і решта вкладають мільйони доларів у автономність. Чи зможуть виробники задовольнити наростаючий попит з України, звідки залучати інженерів для встановлення технологічного обладнання та яка ціна питання, читайте у матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд