Категорія
Новини
Дата

«Укрзалізниця» відкрила два додаткові залізничні сполучення з Румунією

«Укрзалізниця» завершила реконструкцію та відкрила дві додаткові ділянки залізничного сполучення. Ділянки Рахів – Берлебаш – держкордон та Тересва – держкордон є додатковими маршрутами між Україною та Румунією, повідомляє пресслужба УЗ.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У межах реалізації проєкту відновлено 19,3 км від Рахова до державного кордону та 1,1 км від державного кордону до Тересви.
  • «Ці дві ділянки стануть третім та четвертим стиками на кордоні з Румунією – нашому найбільш завантаженому напрямку. Їх відкриття дозволить відправляти додаткові шість пар вантажних поїздів на день. Це додаткові 3,5 млн т вантажів на рік», – прокоментував голова правління УЗ Олександр Камишин. 
  • Ділянки відкривають перспективу і для нових пасажирських напрямків – міжрегіонального сполучення між Ужгородом та Івано-Франківськом і Чернівцями, а також міжнародних маршрутів між українськими та румунськими містами, йдеться у повідомленні.
  • «Але це стане можливим одразу після того, як наші румунські колеги відремонтують свою частину ділянки», – додав Камишін.

Контекст

Ділянка Рахів – Берлебаш була закрита для руху поїздів у 2011 році, а Тересва – держкордон – у 2007-му. 

Наразі «Укрзалізниця» веде переговори з Румунією, щоб відновити колії, які потребують ремонту, на території сусідньої країни. Після цього між країнами буде відкрито пункт пропуску Берлебаш – Валя-Вишеулуй. Це дозволить суттєво розвантажити наявні пункти пропуску Вадул-Сірет – Дорнешти та Дяково – Халмеу.

Нещодавно Україна та Молдова відновили сполучення на залізничній ділянці Березине – Басарабяска в Одеській області в обхід самопроголошеного Придністровʼя. Відновлення залізничного маршруту стало необхідним на тлі постійних атак мосту через Дністровський лиман російськими окупантами, йдеться в повідомленні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні