Робочі групи уряду, Міненерго та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) напрацьовують декілька варіантів збільшення тарифів на електроенергію для населення, йдеться у матеріалі Forbes. За словами голови Нацкомісії Костянтина Ущаповського, це необхідно, адже тарифи не переглядалися з 2017-го, вони економічно не обґрунтовані та не ринкові.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Концепція лише одна – тарифи мають бути збільшені, за словами Ущаповського. Розглядаються різні варіанти підвищення тарифів.
- Чиновники розглядають різні підвищення тарифів. «Але усі вони передбачають запровадження соціального тарифу для найменш захищених верств населення», – додав він.
- «Фінальне рішення щодо перегляду тарифів в будь-яку сторону – це зона відповідальності уряду», – сказав Ущаповський.
- Зараз більше половини енергосистеми знищено. «Треба думати, за який кошт ми будемо її відбудовувати», – зазначив очільник НКРЕКП.
- «Думаю, протягом місяця-двох ми вийдемо з урядом з пропозиціями, баченням цієї системи», – сказав заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв’ю Liga.net.
Контекст
В Україні максимальний тариф для населення, 1,68 грн/кВт⋅год, діє з березня 2017-го. «Це менше, ніж собівартість транспортування електроенергії», – каже директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
Під час війни складно ухвалювати рішення про підвищення тарифів для населення, сказав Шурма. Але треба вирішити проблему субсидування і системної збитковості, відсутності стимулів для збільшення і виробництва електроенергії, додав він.
У квітні 2022-го міністр енергетики Герман Галущенко оцінював дефіцит ліквідності на енергоринку у $250 млн на місяць.
В Україні найнижчі тарифи для населення в Європі. У Польщі минулоріч середня ціна кВт⋅год для населення становила 0,77 злотих (або 6,36 грн), за даними сервісу Rachuneo.pl. У Молдові – 3,42–3,84 лея за кВт⋅год (6,66–7,48 грн), свідчать дані NewsMaker.md. Ринковий тариф для населення в Україні має складати від 5,5 до 6,5 грн/кВт·год, за оцінкою аналітичного центру DiXi Grouр.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.