Категорія
Новини
Дата

Тарифи на розподіл електроенергії можуть зрости для шести обленерго у зоні бойових дій

Тарифи на розподіл електроенергії протягом 2023 року можуть зрости для шести обленерго, які працюють у зоні бойових дій. Відповідний проєкт постанови НКРЕКП ухвалила на засіданні 14 лютого, пише «Укрінформ».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Тарифи на розподіл електроенергії підвищаться для АТ «ДТЕК Донецькі електромережі», ПАТ «Запоріжжяобленерго», АТ «Херсонобленерго», ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі», ТОВ «Луганське енергетичне обʼєднання» та ДП «Регіональні мережі». 
  • Підвищення тарифів відбудеться у два етапи: перший – з 1 квітня, другий – з 1 липня до 31 грудня.
  • При встановленні нових тарифів регулятор переглянув витрати: на оплату праці, на послуги оператора системи передачі, на послуги з диспетчерського управління та витрати, повʼязані із закупівлею електроенергії.
  • Із 1 липня тарифи для шести обленерго збільшаться порівняно з чинними більш як на 50% за першим класом напруги та більш як на 35% – за другим класом.

Контекст

Підвищення тарифів напряму не впливає на населення, але все ж воно істотно вплине на промислових виробників та інших учасників ринку. Очікуваний наслідок збільшення тарифу – зростання цін на товари та послуги, кінцевими споживачами яких є пересічні громадяни.

У грудні минулого року НКРЕКП підвищила тарифу НЕК «Укренерго» на послуги із передачі із 1 січня 2023 року на 10% – до 380,28 грн/МВт·год.

Крім того, передбачене поетапне підвищення тарифу упродовж року: із 1 квітня – до 430,25 грн/МВт·год.; із 1 липня – до 485,10 грн/МВт·год.

Регулятор наголосив, що ціна електроенергії для побутових споживачів залишається на нинішньому рівні.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні