Категорія
Новини
Дата

Уряд спростив будівництво ЛЕП і підстанцій. Оцінка впливу на довкілля не потрібна

1 хв читання

Кабінет міністрів спростив будівництво повітряних ліній електропередачі (ЛЕП) і підстанцій. Відтепер таке будівництво не потребує проведення оцінки впливу на довкілля, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Ключові факти

  • Документ знімає вимогу проведення оцінки впливу на довкілля при будівництві повітряних ліній електропередачі напругою 220 кВ і більше та підстанцій напругою 330 кВ і більше у період дії воєнного стану.
  • Цей крок виправданий в екстремальних умовах повномасштабної війни, яку РФ веде проти України, наголосив Шмигаль.
  • В Міненерго зазначили, що це рішення сприятиме максимально терміновому та ефективному відновленню об’єктів енергетичної системи, пошкоджених або зруйнованих внаслідок російських обстрілів.

Контекст

Проблеми енергетики в Україні наразі треба розділити на два блоки: дефіцит генерувальної потужності й дефіцит мережевої потужності, заявляв Шмигаль. З 10 жовтня росіяни випустили понад 1000 ракет по українській енергосистемі й далі це роблять. Було девʼять хвиль масованих ракетних ударів і десятки менших атак. Унаслідок цього фактично 50% енергосистеми пошкоджено або зруйновано.

Премʼєр пояснив, що мережеві обмеження виникають через те, що було пошкоджено понад 50 підстанцій різного класу напруги і понад 50 високовольтних ліній електропередавання. Це призводить до труднощів у транспортуванні електроенергії.

«Розвʼязувати цю проблему можна лише в один спосіб – це ремонт і відновлення пошкоджених обʼєктів, чим наші енергетики цілодобово героїчно і займаються», – сказав Шмигаль.

27 грудня після аварійно-відновлювальних робіт до мережі повернуто два блоки теплових електростанцій, зазначив премʼєр. За його словами, триває процес відновлення інфраструктури, зростає кількість споживачів, яким хоча б частково відновлено споживання.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні