Кабінет міністрів спростив будівництво повітряних ліній електропередачі (ЛЕП) і підстанцій. Відтепер таке будівництво не потребує проведення оцінки впливу на довкілля, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.
Ключові факти
- Документ знімає вимогу проведення оцінки впливу на довкілля при будівництві повітряних ліній електропередачі напругою 220 кВ і більше та підстанцій напругою 330 кВ і більше у період дії воєнного стану.
- Цей крок виправданий в екстремальних умовах повномасштабної війни, яку РФ веде проти України, наголосив Шмигаль.
- В Міненерго зазначили, що це рішення сприятиме максимально терміновому та ефективному відновленню об’єктів енергетичної системи, пошкоджених або зруйнованих внаслідок російських обстрілів.
Контекст
Проблеми енергетики в Україні наразі треба розділити на два блоки: дефіцит генерувальної потужності й дефіцит мережевої потужності, заявляв Шмигаль. З 10 жовтня росіяни випустили понад 1000 ракет по українській енергосистемі й далі це роблять. Було девʼять хвиль масованих ракетних ударів і десятки менших атак. Унаслідок цього фактично 50% енергосистеми пошкоджено або зруйновано.
Премʼєр пояснив, що мережеві обмеження виникають через те, що було пошкоджено понад 50 підстанцій різного класу напруги і понад 50 високовольтних ліній електропередавання. Це призводить до труднощів у транспортуванні електроенергії.
«Розвʼязувати цю проблему можна лише в один спосіб – це ремонт і відновлення пошкоджених обʼєктів, чим наші енергетики цілодобово героїчно і займаються», – сказав Шмигаль.
27 грудня після аварійно-відновлювальних робіт до мережі повернуто два блоки теплових електростанцій, зазначив премʼєр. За його словами, триває процес відновлення інфраструктури, зростає кількість споживачів, яким хоча б частково відновлено споживання.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.