Дефіцит потужності в енергосистемі скоротився, до всіх областей доведені ліміти споживання – «Укренерго» /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Дефіцит потужності в енергосистемі скоротився, до всіх областей доведені ліміти споживання – «Укренерго»

Shutterstock

Завдяки збільшенню обсягів виробництва електростанцій дефіцит потужності в енергосистемі дещо скоротився, повідомляє «Укренерго». Після ремонту було включено в мережу блок на одній з теплових електростанцій, що постраждала від ракетної атаки РФ.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Зазначається, що наявної потужності в системі все одно недостатньо, аби задовольнити всі потреби споживачів у країні. Тому що в енергосистемі водночас зріс і рівень споживання.
  • «Це пов’язано з поетапним поверненням у роботу електромереж, які було пошкоджені під час масованих атак, а також з відновленням енергетичної інфраструктури на деокупованих територіях», – кажуть у компанії.
  • Тож збільшилась і кількість споживачів, яким хоча б частково відновлено електропостачання, також зростає і обсяг споживання промисловості. Через це до всіх областей доведені ліміти споживання, перевищення яких призводить до необхідності застосування аварійних відключень.
  • В «Укренерго» нагадали, що енергосистема країни пережила девʼять ракетних атак та 12 атак БПЛА ворога і досі потребує значних ресурсів та часу на відновлення.

Контекст

У ніч на 19 грудня Росія здійснила чергову атаку із застосуванням дронів, українська протиповітряна оборона знищила 30 Shahed, повідомляє Генеральний штаб України. Загалом виявлено близько 35 дронів-камікадзе іранського виробництва Shahed-136/131. У Києві були пошкодження обʼєктів інфраструктури внаслідок атаки, написав міський голова столиці Віталій Кличко.

За час повітряної тривоги в небі над столицею було зафіксовано 23 ворожих БПЛА, сили оборони знищили 18 дронів, кажуть у Київській МВА.

Після попередніх хвиль російських атак співробітники української розвідки помітили уламки дозвукової крилатої ракети Х-55, розробленої в 1970-х для перевезення ядерної боєголовки, повідомив представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький, пише The New York Times. Нині окупанти мають запас на здійснення трьох – пʼяти хвиль ракетних ударів по Україні.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні