Категорія
Новини
Дата

У кількох областях України можливе введення карантинних обмежень – головний санлікар

На Львівщині, Чернівеччині й Тернопільщині місцеві комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглядають введення заходів проти поширення COVID-19 у цих областях. Про це в інтервʼю Forbes повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • В Україні за тиждень з 10 по 16 жовтня на COVID-19 захворіло понад 22 000 людей. Це на 37% менше, ніж тижнем раніше.
  • Однак це може не відбивати реального рівня захворюваності, оскільки люди почали менше звертатися до лікарів. Кількість проведених тестів на COVID -19 знизилася на 23%. «В середньому, ми робимо 116 000–120 000 досліджень упродовж одного тижня, ще два-три тижні тому цей показник доходив до 150 000 тестів», – каже Кузін.
  • Кількість летальних випадків, за його словами, цього року висока: за тиждень зареєстровано більш ніж 200 смертей від COVID -19.
  • Проте вводити загальнодержавний карантин, як це було у 2020–2021 роках, МОЗ не планує. За словами Кузіна, протиепідемічні заходи будуть впроваджуватися на рівні областей.
  • Зараз на території України циркулює штам «Омікрон». Він заразніший, проте менша кількість хворих потребує під час лікування використання кисню.

Контекст

У світі з грудня 2019 року триває епідемія COVID-19. В Україні перший випадок хвороби був зареєстрований у березні 2020 року. Відтоді, за даними Центру громадського здоровʼя МОЗ, у країні було підтверджено понад 5 млн випадків COVID-19. З них 108 605 – летальні.

В Україні проходить кампанія з вакцинації від коронавірусу. МОЗ нагадує про потребу пройти щеплення.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні