Минулого тижня найбільша приватна клініка «Добробут» відкрила стаціонарне відділення для пацієнтів, які хворі на COVID-19. /приватна клініка «Добробут»
Категорія
Компанії
Дата

Привид COVID. Як приватні клініки готуються до нової хвилі коронавірусу

Минулого тижня найбільша приватна клініка «Добробут» відкрила стаціонарне відділення для пацієнтів, які хворі на COVID-19. Фото приватна клініка «Добробут»

Кількість хворих на COVID-19 зростає. І хоча нинішній штам не такий небезпечний, як попередні, приватні клініки готуються приймати пацієнтів.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Минулого тижня найбільша приватна клініка «Добробут» відкрила стаціонарне відділення для пацієнтів, які хворі на COVID-19. Поки на десять місць, проте їх кількість швидко збільшать за потреби, зазначають у «Добробуті». «Кількість нових випадків швидко зростає, а з нею і кількість пацієнтів з тяжким перебігом хвороби», – каже головна менеджерка з інфекційної безпеки мережі Станіслава Рикова. 

За словами генерального директора «Добробуту» Вадима Шекмана, вже тиждень у мережу щоденно надходить пʼять-сім запитів на госпіталізацію пацієнтів з коронавірусом. 

Кількість хворих на COVID-19 в країні з початком осені зростає. 12–18 вересня їхнє число збільшилося майже на 50% порівняно з попереднім тижнем, говорить Forbes головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. В абсолютних цифрах це майже 37 000 нових випадків коронавірусу за другий тиждень вересня. 

У МОЗ зазначають, що це не спалах епідемії, а традиційне сезонне зростання, яке спостерігається третій рік поспіль. Минулого року за перший тиждень вересня було зафіксовано 13 000 нових випадків хвороби. У цьому році за аналогічний період – майже 24 000. 

Зросла і кількість госпіталізацій. За 12–18 вересня в лікарні потрапило 6300 пацієнтів з COVID-19. Тижнем раніше – понад 4700, зазначає Кузін. 

Помітили зростання кількості хворих і в мережі лабораторій «Сінево». За словами комерційного директора компанії Миколи Скавронського, якщо на початку серпня по швидких тестах на антиген було 12–13% позитивних результатів, то в середині вересня цей відсоток склав понад 30%.

Що ж стосується «Добробуту», то окрім власне відділення медична компанія розширює пропозицію для своїх клієнтів. Зокрема, вже відкрила хірургічну операційну для пацієнтів з Covid, або підозрою на хворобу.

Що таке «Добробут» та «Оберіг»

«Добробут» – найбільша мережа приватних клінік в Україні. У неї 20 медцентрів у Києві та Київській області. Під час війни мережа відкрила дві нові клініки у Львові та Івано-Франківську. У перший місяць війни «Добробут» отримав 10% довоєнного виторгу, говорив в інтервʼю Forbes гендиректор інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа, якому належить 21,43% мережі. У 2020-му виторг «Добробуту», за даними YouControl, становив майже 1,4 млрд грн. Кінцеві бенефіціари мережі – бізнесмен Олег Калашніков та інвесткомпанія Concorde Capital.

Універсальна клініка «Оберіг» належить колишнім власникам банку «Аваль» – бізнесменам Олександру Деркачу та Віктору Рибчуку. До неї входить загалом шість стаціонарних відділень, стільки ж операційних, власна лабораторія та діагностичний центр. Її виторг у 2020 році, за даними YouControl, становив 371 млн грн. 

Минулого року ковідний стаціонар відкривала і клініка «Оберіг». Зараз – поки приглядається. «Будемо відриватися за потребою, – каже завідувачка відділення лікування COVID-19 Владислава Романюк. – Ми готові як з точки зору персоналу, так і препаратів». Вона розповідає, що клініка щодня оцінює ризики зростання заражених ковідом, але всі, хто звертаються, хворіють легкою формою.

«Пацієнтів дуже багато на амбулаторному етапі, – пояснює Романюк. – Ми з терапевтами щодня обговорюємо різні кейси, наприклад, те, чи були або є пацієнти, яких потрібно госпіталізувати. Поки не зустрічаємо». За її словами, ще не було людей навіть з перебігом хвороби середньої тяжкості. 

Дійсно, цієї осені більшість пацієнтів хворіє штамом коронавірусу «Омікрон», який у більшості випадків має легший перебіг, ніж «Дельта», каже Forbes головний санлікар Кузін. За його інформацією, саме цей штам превалює в світі. Що стосується інших вірусних хвороб, то в МОЗ зазначають, що показники захворюваності на ГРВІ за серпень та початок вересня були на неепідемічному рівні. «Ми поки не фіксували циркуляцію грипу, хоча реєстрували пацієнтів із випадками грипоподібного захворювання», – каже Кузін.

Getty Images

Кількість хворих на COVID-19 в країні з початком осені зростає. Фото Getty Images

Весняного спалаху коронавірусу в Україні не фіксували. Кузін пояснює, що у перші місяці війни люди майже не звертались до лікарів і не робили тести. «Це не означає, що ми зовсім не фіксували нові випадки. Ймовірно, кількість була занижена», – припускає він. Для прикладу він наводить перший тиждень травня, коли було зафіксовано 3500 нових випадків коронавірусу та зроблено близько 30 000 тестів. 

Карантинні норми у військовий час на національному рівні були зупинені, каже Кузін. Наразі МОЗ не планує їх відновлювати. Проте, зазначає головний санлікар країни, місцева влада може самостійно ухвалювати рішення щодо відновлення карантинних норм на своїй території. 

У клініці «Оберіг» все ж таки готуються до спалаху захворюваності. «Ми вже обговорили, який стаціонар має відкриватися першим», – каже Романюк. Під час минулих хвиль COVID у клініці функціонували три стаціонарні відділення, у кожному з яких по 22 ліжка. 

У «Добробуті» не виключають відкриття ще одного відділення, якщо кількість хворих збільшиться. Для цього є можливості. «Ми всі інвестиції зробили у першу хвилю. Це сотні тисяч доларів, – каже Шекман. – У нас є все обладнання».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні