Категорія
Новини
Дата

В Україні починається нова хвиля коронавірусу. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% – НАН

В Україні починається чергова хвиля захворюваності на COVID-19. В Національній академії наук України очікують стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів.
  • Середня кількість нових виявлень в Україні склала до 4540 осіб на день. Середня кількість нових випадків дорівнюватиме 6202 (SEIR_U), 4795 (Prophet) протягом тижня 12–18 січня та 7072 (SEIR_U), 4735 (Prophet) – протягом тижня 19–25 січня, прогнозують в НАН.
  • Середня кількість летальних випадків становить 158 смертей на день у середньому за останній тиждень. Летальність зросла до 3,2–3,3% для дат 4–5-тижневої давнини. Таке зростання відбулось переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має стосунку до патогенних властивостей вірусу, зазначають у НАН. В останні три-пʼять днів серед хворих зросла частка молоді до 35 років, котра, зокрема, стала частіше потрапляти до лікарень.
  • Враховуючи дані про заразність штаму Омікрон та епідемічних тенденцій низки країн світу, у НАН вважають, що очікується стрімкіше, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. Відкриття шкіл після канікул та сезонність також можуть суттєво вплинути на динаміку епідемії.
  • За даними МОЗ, в Україні минулої доби, 11 грудня, виявили 7 117 нових випадків коронавірусної хвороби.

Контекст

Україна загалом слідує тенденціям країн Східної Європи з невеликою затримкою у часі. Оскільки початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій у даних, то зараз важко оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії, зазначають у НАН. У понеділок США повідомили про 1,35 млн нових випадків зараження коронавірусом. Це найвищий показник у світі. У Китаї ще одне місто закрито на карантин, рекордна кількість заражень фіксується у Франції, Швеція запроваджує нові обмеження. Швидше за все Омікрон заразить половину населення Європи, попереджають у ВООЗ. Проте експерти цієї організації вважають, що поки зарано ставитися до Омікрону як до грипу.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні