В Україні починається чергова хвиля захворюваності на COVID-19. В Національній академії наук України очікують стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів.
- Середня кількість нових виявлень в Україні склала до 4540 осіб на день. Середня кількість нових випадків дорівнюватиме 6202 (SEIR_U), 4795 (Prophet) протягом тижня 12–18 січня та 7072 (SEIR_U), 4735 (Prophet) – протягом тижня 19–25 січня, прогнозують в НАН.
- Середня кількість летальних випадків становить 158 смертей на день у середньому за останній тиждень. Летальність зросла до 3,2–3,3% для дат 4–5-тижневої давнини. Таке зростання відбулось переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має стосунку до патогенних властивостей вірусу, зазначають у НАН. В останні три-пʼять днів серед хворих зросла частка молоді до 35 років, котра, зокрема, стала частіше потрапляти до лікарень.
- Враховуючи дані про заразність штаму Омікрон та епідемічних тенденцій низки країн світу, у НАН вважають, що очікується стрімкіше, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. Відкриття шкіл після канікул та сезонність також можуть суттєво вплинути на динаміку епідемії.
- За даними МОЗ, в Україні минулої доби, 11 грудня, виявили 7 117 нових випадків коронавірусної хвороби.
Контекст
Україна загалом слідує тенденціям країн Східної Європи з невеликою затримкою у часі. Оскільки початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій у даних, то зараз важко оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії, зазначають у НАН. У понеділок США повідомили про 1,35 млн нових випадків зараження коронавірусом. Це найвищий показник у світі. У Китаї ще одне місто закрито на карантин, рекордна кількість заражень фіксується у Франції, Швеція запроваджує нові обмеження. Швидше за все Омікрон заразить половину населення Європи, попереджають у ВООЗ. Проте експерти цієї організації вважають, що поки зарано ставитися до Омікрону як до грипу.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.