Цього року випуск книжкової продукції в Україні збільшився, порівняно з минулим роком, за кількістю видань на 73%, а за тиражами – на 203%, повідомляє Міністерство культури із посиланням на дані Книжкової палати.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Упродовж року до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції внесли 302 суб’єкти видавничої справи, 270 з яких є новими, ще 32 – переоформили свідоцтва.
- Порівняно з минулими періодами, у довоєнному 2021 році до Держреєстру внесли 293 суб’єкти видавничої справи, у 2022 році – 152 суб’єкти.
- Також протягом цього року було анульовано п’ять свідоцтв у зв’язку з припиненням діяльності видавців. За 23 роки ведення Держреєстру всього анульовано 1216 свідоцтв.
Контекст
Згідно з опитуванням на замовлення Українського інституту книги у 2023 році, щодня читають книги 17% респондентів, це удвічі більше, ніж у 2020-му. Водночас 62% опитаних не придбали жодної книги за рік.
Українці обирають сучасні романи, фантастику й фентезі, книжки з психології та саморозвитку, йдеться в жовтневому дослідженні Info Sapiens на замовлення Українського інституту книги. Щоправда, серед прочитаних авторів частіше називали закордонних письменників, зокрема Стівена Кінга.
Тиражі української художньої літератури вийшли за межі звичних 1500–3000 примірників. Частка книг українських авторів у видавництвах стабільно зростає, як і дохід від їхнього продажу. Детальніше про це – у матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.