Категорія
Новини
Дата

СБУ заявила про викриття російської фінансової піраміди на $40 млн

В Україні викрито шахрайську схему, що діяла під виглядом «інвестиційного проєкту Life is good», повідомила пресслужба СБУ. Організатори обдурили понад 1000 осіб та отримали внаслідок шахрайства майже $40 млн.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Організатори «інвестиційного проєкту» пропонували клієнтам перераховувати гроші на рахунок компанії, яка нібито «примножує» вкладений капітал.
  • Збільшення інвестицій, за версією шахраїв, забезпечували «дивіденди» від торгівлі акціями світових підприємств. Також зловмисники заохочували клієнтів приводити до проєкту нових учасників.
  • Насправді всі отримані кошти переводились на криптогаманці та рахунки організаторів у різних банках.
  • Проєкт до 2017 року діяв на території Росії, потім організатори розширили географію діяльності на Україну – завдяки рекламній кампанії в інтернеті та відкриттю офісу в Києві.
  • Після початку повномасштабної війни схема роботи змінилась: залучення коштів відбувалось через мережу обмінних пунктів криптовалюти по території України.
  • В результаті обшуків у організаторів вилучені докази протиправної діяльності та сувенірна й рекламна продукція, що використовувалась для залучення «інвесторів».

Контекст

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку днями оновила список ненадійних інвестиційних проєктів, додавши пʼять нових компаній, а також оприлюднила «10 ознак сумнівності інвестиційного проєкту».

В Україні за час повномасштабної війни активізувались шахраї, які збирають гроші під виглядом допомоги українцями, але насправді – просто отримують кошти та зникають.

Крім розповсюджених схем «фінансових пірамід», шахраї освоїли схеми привласнення соцвиплат для українців.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні