Поліція Чорногорії в пʼятницю, 24 березня, офіційно звинуватила До Квона, криптовалютного підприємця, у підробці офіційних документів після арешту в аеропорту Підгориці, пише Reuters. Квона звинувачують у шахрайстві з криптовалютними активами на $40 млрд.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- До Квона, громадянина Південної Кореї, і другого підозрюваного було затримано в аеропорту в четвер, 23 березня, при спробі сісти на рейс до Дубаї.
- У заяві поліції сказано, що в їхньому багажі було виявлено підроблені паспорти Коста-Рики та окремий комплект бельгійських паспортів.
- Двох підозрюваних було звинувачено судом Підгориці у підробці офіційних документів, йдеться у повідомленні.
- «До завершення (судового) розгляду їх буде доставлено до слідчого судді… для подальших дій відповідно до міжнародного ордеру (на арешт)», – йдеться у повідомленні.
- Стосовно цих двох осіб було видано міжнародні ордери «для забезпечення їхньої присутності … у Південному окружному суді Сеула за підозрою у скоєнні низки злочинних дій у сфері економіки».
- За кілька годин після затримання Квона в Підгориці Окружний суд США на Манхеттені оприлюднив обвинувальний акт за вісьмома пунктами проти нього.
- Обвинувальний акт, винесений у четвер, звинувачує Квона, який став співзасновником Terraform Labs і розробив валюти TerraUSD і Luna, за двома пунктами – у шахрайстві (з цінними паперами, з використанням електронних засобів, з товарами) та змові.
- Квон ховався від правосуддя кілька місяців. Влада Південної Кореї видала ордер на його арешт у вересні минулого року. Південнокорейська поліція заявила в пʼятницю, що особу підозрюваного, заарештованого в Чорногорії, було підтверджено після того, як його відбитки пальців співпали з інформацією, що є у Національному поліцейському управлінні країни (KNPA).
Контекст
Квону і Terraform Labs також предʼявила позов Комісія з цінних паперів і бірж США за ймовірну організацію шахрайства з криптовалютою, що призвело до збитків у мільярди доларів за рахунок продажу низки цифрових активів, неналежним чином зареєстрованих в регулюючих органах.
SEC заявила, що ймовірне шахрайство мало місце в період із квітня 2018 року до травня 2022 року.
Саме з крахом TerraUSD і Luna почалася криза на ринку криптовалют. Після падіння стейблкоїна та його парної криптовалюти у травні стався обвал біткоїна. Паніка перекинулася на найпопулярніший у світі стейблкоїн Tether.
Безпрецедентна криза довіри на криптовалютних ринках призвела до банкрутства таких компаній, як Celsius і Three Arrows Capital.
У вересні минулого року суд Південної Кореї видав ордер на арешт Квона, а Інтерпол, як повідомляється, випустив «червоне повідомлення» – заклик до міжнародних правоохоронних органів «знайти і тимчасово заарештувати людину, на яку чекає екстрадиція, видача чи аналогічні судові дії».
Після зникнення Квон продовжував робити заяви у соціальних мережах, не повідомляючи про своє місцезнаходження.
За даними Bloomberg, що саме спровокувало крах проєкту Квона, залишається загадкою. Влада США розслідувала можливі звʼязки із Семом Бенкманом-Фрідом, чия біржа FTX і фірма Alameda Research у листопаді збанкрутували.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.