Категорія
Новини
Дата

В Україні запустили Державний аграрний реєстр для допомоги фермерам

1 хв читання

В Україні запрацювала онлайн-платформа Державний аграрний реєстр (ДАР) для аграріїв. Найближчим часом там зʼявляться перші програми допомоги дрібним фермерам, які вирощують сільськогосподарські культури або тримають корів, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • ДАР – це єдиний цифровий хаб для українських агровиробників, зазначають в міністерстві. Платформа працює подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у країнах–членах ЄС. 
  • Незабаром в ДАР з’являться перші програми підтримки завдяки фінансовій допомозі ЄС, зазначив міністр агрополітики Микола Сольський. Він закликав міжнародних партнерів приєднуватися до платформи, щоб підтримати агровиробників України.
  • Запуск реєстру є важливим кроком на шляху підготовки України до членства в ЄС, вважає керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне. Також, за його словами, ДАР надає потужний аналітичний інструмент для аналізу фактичного стану виробництва та статусу виробників.
  • Агровиробники, зареєстровані в реєстрі, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.
  • У реєстрі аграрії зможуть у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми державної підтримки та подати заявку на них онлайн. Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. 
  • Зареєструватися в ДАР можуть виробники агропродукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності, для цього потрібен лише електронний підпис. 

Контекст

Державний аграрний реєстр – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

Протягом останніх трьох років Європейський Союз підтримував впровадження Державного аграрного реєстру в Україні. Завдяки технічній та фінансовій допомозі ЄС уряд розробив відповідне програмне забезпечення та провів два пілотних впровадження перед загальнонаціональним запуском у серпні 2022 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні