Категорія
Новини
Дата

В Україні зростає кількість заявок на реєстрацію торговельних марок. Які компанії були найактивнішими

1 хв читання

Понад 18 008 заявок на реєстрацію торговельних марок подали компанії за девʼять місяців 2024 року. Загалом за майже 10 років було 267 692 заявок, найактивнішою стала компанія «Рошен», повідомив сервіс Опендатабот.

Зростання кількості заявок на реєстрацію ТМ може свідчити про пожвавлення ділової активності.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • У 2024 році найчастіше бажають зареєструвати торговельні марки на рекламування та підприємницьку діяльність – 37,4% від усіх заявок. 
  • До трійки найбільш запитаних потрапили ТМ, повʼязані з освітою і розважальними послугами (13,9%) та торгові марки на фармацевтичні, медичні, ветеринарні препарати та гербіциди (11,1%).
  • Найбільшу кількість заявок на реєстрацію ТМ за весь час подав «Рошен» – 1396. Серед компаній, що активно подають на реєстрацію свої торгові марки, виділяються Оболонь – 1043 та Розетка – 886.
  • У 2024 році лідерами за кількістю заявок на реєстрацію став ГГБЕТ – 76 заявки, Оболонь та Фарміс ЛТД – 72 та 71 торгових марок відповідно.
  • Загалом 267 692 заявок на реєстрацію ТМ було подано в Україні з 2015 року за даними Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій. 
  • З 2015 до 2019 року кількість заявок зростала щорічно. Рекордним став 2019 рік – 33 745 заявок. Однак із початком пандемії заявок поменшало на 17% – до 27 883 у 2020 році.
  • Вдруге кількість заявок на реєстрацію торгівельних марок різко скоротилася на початку повномасштабної війни – до 16 162. Це найнижчий показник за останні роки. Проте вже у 2023 році кількість заявок на реєстрацію торгових марок зросла до 25 000.
В Україні зростає кількість заявок на реєстрацію торговельних марок. Які компанії були найактивнішими /Фото 1

Контекст

Торговельна марка – це позначення, яке слугує для вирізнення (ідентифікації) товарів і послуг різних виробників на ринку. Реєстрація торговельної марки надає виключні права на неї. Це означає, що користуватися та розпоряджатися зареєстрованою торговельною маркою може лише її власник. Реєстрація торговельної марки за Мадридською системою (система реєстрації міжнародних торговельних марок, яку адмініструє ВОІВ) допомагає заявникам заощадити гроші й зусилля під час реєстрації своїх торговельних марок в іноземних країнах.

Мінекономіки адаптувало до вимог ЄС правила складання, подання заявки, проведення експертизи та міжнародної реєстрації торговельних марок із поширенням на Україну. Відповідний наказ набув чинності 18 вересня. Це сприятиме просуванню продукції українських виробників на європейські ринки під торговельними марками, зареєстрованими за європейськими стандартами, заявило Мінекономіки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні