Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) повідомили про підозру чотирьом особам, серед яких два керівника філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ, фактичний власник компанії-постачальника, а також посередник, повідомляє САП. За версією слідства, зловживання цих осіб завдали «Укрзалізниці» збитків на понад 206 млн грн.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Слідчі встановили, що з грудня 2016 року до січня 2020-го службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ у змові з представниками газових компаній організували закупівлі газу в обхід тендерних процедур, а також узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка становила від 200 до 1000 грн на 1000 куб. м.
- «При цьому службовці «Укрзалізниці» приховували надходження більш вигідних пропозицій від учасників ринку газу, умисно надаючи перевагу лише двом наперед визначеним компаніям», – повідомили у САП.
- За даними САП і НАБУ, реалізація цієї схеми завдала «Укрзалізниці» збитків на загальну суму понад 206 млн грн. За версією слідства, ці кошти були розподілені між учасниками злочинної схеми.
Контекст
30 травня детективи НАБУ провели обшуки у голови правління «Укрзалізниці» Євгена Лященка, розповів Forbes співрозмовник у правоохоронних органах на правах анонімності. Причина – справа щодо можливої корупції на закупівлях УЗ, каже він.
«Сьогодні особисто надав усі розʼяснення НАБУ щодо можливих зловживань у закупівлях, – цитує пресслужба УЗ слова Лященка. – Хоча перевірки закупівель проводяться за той період, коли вони не входили до зони моєї відповідальності».
Минулого тижня НАБУ та САП вже проводили обшуки в «Укрзалізниці» по цій справі у директора з економічної та інформаційної безпеки акціонерного товариства «Укрзалізниці» Едуарда Кріцина. Також 22–23 травня були затримані троє підозрюваних, серед яких заступник директора «Центру забезпечення виробництва» УЗ Олексій Онисимюк.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.