Для небанківських обмінників валют можуть запровадити фіксовану авансову сплату податку на прибуток у розмірі трьох мінімальних зарплат на місяць. Відповідний законопроєкт №7655 зареєстровано у Верховній Раді, повідомив голова профільного комітету Данило Гетманцев.
Ключові факти
- Обмін валют, за словами Гетманцева, завжди вважався одним із найбільш прибуткових бізнесів. Проте надходження до держбюджету з одного пункту обміну валют становили у 2021 році лише близько 1700 грн на рік. Саме тому він вирішив зареєструвати ініційований Нацбанком законопроєкт щодо авансової сплати податку на прибуток для обмінників.
- Гетманцев зазначив, що держбюджет щомісячно отримуватиме фіксовану суму в розмірі трьох мінімальних зарплат (19 500 грн) за кожний пункт обміну. За його словами, така «абонплата» збільшить надходження від небанківських обмінників приблизно на 1 млрд грн на рік.
- Аванс можна буде вирахувати з податку на прибуток за підсумками діяльності, однак якщо розмір цього податку менший або прибутку немає зовсім, то аванс все одно не буде повернуто.
Контекст
У 2021 році обсяг угод через 4013 пунктів обміну валюти становив понад 384,5 млрд грн, продажу – 384 млрд грн, тоді як сплата ними податку на прибуток – 7,1 млн грн, заявляв раніше член Ради НБУ Василь Горбаль. За його словами, за перше півріччя 2022 року через 3948 пунктів обміну купівля/продаж відповідно становили 82,46/81,94 млрд грн зі сплатою податку на прибуток 3,9 млн грн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.