Категорія
Новини
Дата

Велика Британія підготувала найбільший пакет санкцій проти 100 суден «тіньового флоту» РФ

1 хв читання

Уряд Великої Британії 9 травня запровадить санкції проти 100 нафтових танкерів, які становлять основну частину «тіньового флоту» РФ і з початку 2024 року перевезли вантажі на суму понад 24 млрд доларів. Відповідне оголошення зробить премʼєр-міністр Кір Стармер, повідомляє пресслужба британського уряду.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Ключові факти

  • Основний пакет санкцій буде спрямований проти старого та небезпечного «тіньового флоту», який перевозить російську нафту.
  • Зазначається, що дії цього флоту є загрозою для критично важливої ​​національної інфраструктури Великої Британії та євроатлантичного регіону, а також для довкілля.
  • Новий пакет означатиме, що Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна. Зокрема, 9 травня уряд запровадить санкції щодо 100 нафтових танкерів
  • Крім великої кількості танкерів, очікується, що Велика Британія також спробує завадити тим, хто стоїть за «тіньовим флотом».
  • «Загрозу нашій національній безпеці з боку Росії не можна недооцінювати, тому ми зробимо все, що в наших силах, щоб зруйнувати діяльність його «тіньового флоту», позбавити його військову машину нафтових доходів та захистити підводну інфраструктуру, від якої залежимо у своєму повсякденному житті», – сказав премʼєр-міністр Кір Стармер.

Контекст

РФ використовує «тіньовий флот», щоб утримати свої нафтові доходи та підтримати російську нафтову промисловість. Завдяки західним санкціям доходи Росії від нафти та газу щорічно падають з 2022 року, втративши понад третину своєї вартості за три роки.

Щомісячний дефіцит федерального бюджету Росії у квітні досяг 1,05 трлн рублів ($13 млрд) після профіциту місяцем раніше. Таким чином, сукупний дефіцит за перші чотири місяці року склав 3,2 трлн рублів – майже втричі більше, ніж за аналогічний період 2024 року. Доходи від продажу нафти та газу, що становлять основу державних фінансів Росії, у квітні скоротилися на 12% порівняно з аналогічним періодом попереднього року, що стало третім щомісячним зниженням поспіль.

Російський ВВП, за винятком сезонності, знизився на 0,3% у січні – березні у квартальному вираженні після зростання на 1,3% у жовтні – грудні 2024 року, повідомили аналітики «Райффайзенбанку». Квартальне падіння фіксується вперше з ІІ кварталу 2022 року. Основна причина – ослаблення промвиробництва за одночасного зниження цін на нафту.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні