Премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосить про виділення допомоги Україні у розмірі £242 млн (приблизно $309 млн) на саміті G7 в Італії, повідомляє пресслужба британського уряду.
У квітні Велика Британія виділила майже £150 млн ($186,8 млн) на зміцнення енергетичного сектору України.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Згідно із заявою уряду, Велика Британія надає пакет фінансування на суму до £242 млн для невідкладних гуманітарних, енергетичних і стабілізуючих потреб України.
- На саміті G7 премʼєр-міністр Сунак оголосить про надання двосторонньої допомоги Україні.
- Фінансування покликане продемонструвати солідарність Великої Британії з Україною і гнучкість у реагуванні на нагальні потреби, що виникли в результаті російської агресії.
- Зокрема, йдеться про критичну енергетичну інфраструктуру, яка постраждала від інтенсивних російських ракетно-дронових атак за останні кілька місяців.
- Зазначається, що пріоритетом для британського премʼєр-міністра на саміті буде робота з партнерами щодо узгодження способу використання заморожених російських активів для підтримки України.
Контекст
Велика Британія наразі виділила Україні майже £12,7 млрд на військову, гуманітарну та економічну підтримку. Країна часто була першою серед тих, хто надавав важливу військову допомогу – від крилатих ракет Storm Shadow до ескадрильї танків Challenger 2. Премʼєр-міністр нещодавно оголосив, що Велика Британія відправить найбільшу в історії партію військової техніки, покликану допомогти відбити російське вторгнення на суші, морі та в повітрі.
Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об’єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять $50,5 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.